Izrael do štvrťfinále po prvý raz od roku 1987

SITA|8. mar 2009 o 20:38

Izraelskí tenisoví reprezentanti po prvý raz od sezóny 1987 postúpili do štvrťfinále Davisovho pohára družstiev mužov.

MALMÖ. V osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny ročníka 2009 tejto prestížnej súťaže triumfovali v Malmö nad domácimi Švédmi 3:2.

"Severanom" odplatili vlaňajšiu prehru z úvodneho zápasu medzi elitou nielen výsledkovo, ale aj priebehom. Pred dvanástimi mesiacmi totiž Izraelčania viedli v Ramate Hašaron po sobotňajšej štvorhre 2:1 a napokon ťahali za kratší koniec. Teraz však u súpera sami zvládli obrat v záverečných dvoch singlových zápasoch programu.

V nedeľu najprv Dudi Sela zvíťazil na tvrdom povrchu Taraflex v hale nad Thomasom Johanssonom za 181 minút 3:6, 6:1, 4:6, 6:4, 6:2 a potom Harel Levy za 214 minút prekonal odpor Andreasa Vinciguerru - 6:4, 4:6, 6:4, 3:6, 8:6. Všetky štyri dvojhry tohto duelu teda priniesli päťsetové drámy: v piatok v nich boli úspešní T. Johansson a Sela. Sobotňajšia štvorhra patrila švédskym deblovým špecialistom Simonovi Aspelinovi a Robertovi Lindstedtovi, pretože Andy Ram nenašiel dostatočne renomovanú oporu v Amirovi Hadadovi (Jonathan Erlich je zranený).

Vzhľadom na dramatický priebeh stretnutia je škoda, že hráči sa usilovali pred prázdnymi tribúnami. Radnica dejiska totiž rozhodla o vylúčení verejnosti z bezpečnostných dôvodov pre konflikt v Pásme Gazy a obavy z protestov aktivistov. Izraelčania budú medzi najlepšími ôsmimi 10. - 12. júla hostiť Rusov.

Švédsko - Izrael 2:3 - konečný výsledok, Izrael postúpil do štvrťfinále

(Malmö, Baltiska Hallen, tvrdý povrch Taraflex v hale, s vylúčením verejnosti z bezpečnostných dôvodov)