Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Chce sa stretnúť aj s Vlhovou či Poláškom. Husár prijal Mokošovú a prisľúbil pomoc

Ivan Husár a Barbora Mokošová. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. feb 2021 o 16:55

Pomôcť chce tzv. malým športom.

BRATISLAVA. Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár v piatok prijal úspešnú gymnastku Barboru Mokošovú.

Na stretnutí vyzdvihol jej historický úspech na nedávnych majstrovstvách Európy v športovej gymnastike a pri tejto príležitosti prisľúbil podporu aj malým športom.

Dvadsaťtriročná Mokošová získala na prelome rokov historicky prvú slovenskú medailu na majstrovstvách Európy v ére samostatnosti, keď si v tureckom Mersine vybojovala bronz na bradlách.

"Z toho úspechu som sa tešila tak, že ani môj tréner nechcel veriť svojim očiam," opísala chvíle na stupienku počas stretnutia so štátnym tajomníkom pre šport.

"Barbora je jasným dôkazom toho, že dlhoročná drina naozaj prináša svoje ovocie. Môže slúžiť ako vzor aj pre ostatných. Viem, že tento úspech jej bude slúžiť aj ako motivácia na najbližšej olympiáde. Miestenku do Tokia má garantovanú už 1,5 roka," uviedol Husár.

Štátny tajomník plánuje stretnutia so všetkými úspešnými športovcami, počnúc Petrou Vlhovou či Filipom Poláškom.

"Mám radosť z toho, že ani v tejto náročnej covidovej dobe sa naši slovenskí športovci nestratili, ba naopak. Radosť nám čoraz viac robia aj malé športy. A preto ich budeme podporovať, ako sa len dá," uviedol v tlačovej správe.

Súvisiace články