Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Iuventa myslí v pohári iba na víťazstvo

Vlani zostala Iuventa na štíte Šale. Teraz si Michalovčanky žiadne zaváhanie nepripúšťajú. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 28. dec 2012 o 23:00

Dnes ju čaká v Pezinku semifinále so Šaľou, ak v ňom uspejú, zajtra nastúpia na finálový duel.MICHALOVCE. O prvú tohtosezónnu trofej zabojujú počas tohto víkendu hádzanárky michalovskej Iuventy, ktorých v Pezinku čaká finálový turnaj Slovenského pohára (SP).

Najväčší favorit na zisk prvenstva sa v dnešnom semifinálovom súboji o 15.30 hod. stretne s HK Slovan Duslo Šaľa, druhú semifinálovú dvojicu vytvorili hráčky domáceho Senca a obhajcu z Partizánskeho, ktoré nastúpia proti sebe o 18. hodine. Víťazov čaká zajtra o 11. hodine finálový zápas.

Osud to zariadil tak, že v semifinále sa stretnú rovnaké dvojice ako vlani. Michalovčanky nestačili pred rokom v Partizánskom na Šaľu, ktorej podľahli rozdielom štyroch gólov (20:24), a tým sa ich púť za triumfom v pohári skončila. Duslu tak majú teraz čo vracať.

„Myslím si, že sme pripravené veľmi dobre, tréner nám dal taktické pokyny. Verím, že to zvládneme a odčiníme minuloročný pohárový neúspech. Medzi dievčatami je cítiť zvýšenú motiváciu vrátiť Šali prehru,“ prezradila stredná spojka Iuventy Zuzana Piskayová, ktorá vlani stála ešte na opačnej strane barikády.

Trénerovi neradila

Z. Piskayová sa vrátila do materského celku len pred niekoľkými týždňami a hneď jej druhý súťažný duel za Iuventu bude mať pre ňu pikantnú príchuť, keďže nastúpi práve proti šalianskemu Duslu.

„Nečakala som, že to príde tak skoro. Určite ten zápas budem vnímať inak ako proti ostatným súperom. Hrať proti kamarátkam nebude ľahké, ale k súboju pristúpiť zodpovedne a dám do neho všetko,“ tvrdila 23-ročná michalovská rodáčka, ktorá lodivodovi Jánovi Packovi neradila o tom, čo by mohlo na Šaľu platiť.

„Tréner má jej družstvo dobre preštudované, takže moju pomoc nepotreboval.“

Skončí sa domáca nadvláda?

V SP sa už pomaly stáva tradíciou, že víťaznú trofej získavajú domáce tímy. Posledných šesť ročníkov totiž vyhrali družstvá, ktoré mali výhodu svojej palubovky.

V Pezinku je „doma“ ŠKP Piccard Senec, ktorému sa však veľa šancí na zisk prvenstva nedávajú, takže je veľká pravdepodobnosť, že cennú trofej, finančnú prémiu 1 200 eur a právo účasti v budúcoročnom PVP získa po dlhšom čase „nedomáci“ celok.

„Budeme sa snažiť prelomiť nadvládu domácich družstiev, nič iné ako víťazstvo v pohári si nechceme pripustiť,“ dodala Z. Piskayová. Výprava Iuventy odcestovala do dejiska finálového turnaja včera popoludní v plnej sile a s cieľom po štvrtýkrát v histórii triumfovať v SP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.