II. liga: Hrozivý debakel Bodvy

Sedemkrát lovil loptu. Brankár Moldavy Vojtaško so spoluhráčmi museli prehltnúť v Podbrezovej horkú pilulku. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|1. aug 2011 o 00:00

Druhé kolo II. futbalovej ligy sa nieslo v znamení vysokého počtu inkasovaných gólov v sieťach zástupcov východu.

Michalovčania napriek trom zásahom vo svojej bránke vydreli napokon v závere v Ružomberku aspoň bod, oveľa horšie obstála Moldava, ktorá si z Podbrezovej nesie hrozivý debakel 0:7.

Ružomberok B – Michalovce 3:3 (2:1)

RUŽOMBEROK. Už v tretej minúte priklepol v pokutovom území hostí Ondrek loptu na nohu Krbečkovi a ten zblízka otvoril skóre - 1:0. Ružomberčania sa z vedenia dlho netešili. V 7. min. nechali priestor Kovaľovi a bolo 1:1. Rezerva MFK prevahu korunovala v 31. min., keď Tomáš Sedlák z trestného kopu z 25 m prekonal Le Gianga v michalovskej bránke - 2:1. V druhom polčase väčší vzruch priniesla až 68. minúta a hneď bol z toho gól. Striedajúci Sobota sa ocitol vo veľkom obdĺžniku hostí a zvýšil na 3:1. V 84. min. stratili domáci na vlastnej polovici loptu, Michalovčania podnikli útok, ktorý v sklze úspešne zakončil striedajúci Fó〜tyik. Domáci tím krátko nato vyrobil ďalšiu hrúbku a presný zásah Serečina znamenal vyrovnanie na konečných 3:3.

Štatistika

Góly: 3. Krbeček, 41. T. Sedlák, 68. Sobota – 7. Kovaľ., 84. Fótyk, 87. Serenčin. ŽK: Pav. Pilár, Ondrek, V. Kováč - Jakubčo, Dargaj, Kunca, Hotek. Rozhodoval: Páchnik – 311 divákov. MFK B: Smieška – Švrček, T. Gejdoš, Ondrík, Janso – T. Selák – Ondrek, V. Kováč, Pav. Pilár (81. Almaský – J. Oravec (56. Sobota), Krbeček. MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang – Waseem, Drgaj, Hottek, Vanák – Jakubčo (74. Fótyk) – Danko (35. Zonzon), Kovaľ, Ruskovský (46. Škvarka) – Serečin, Kunca.

sita, tom

Podbrezová - Moldava 7:0 (2:0)

PODBREZOVÁ. Na vynikajúco pripravenom trávniku domáci z úvodného tlaku dvoma nádhernými gólmi spoza šestnástky do šibenice ovládli dianie na ihrisku. Do druhého polčasu hostia nastúpili so snahou zvrátiť výsledok, ale domáci šnúrou piatich gólov od 62. min. jasne potvrdili svoje presvedčivé víťazstvo.

Štatistika

Góly: 8. Čekovský, 26. Podio, 61. Tubonemi, 66. Nosko, 71. Harvilko, 80. Cmarko, 90. Pešič. ŽK: 7. Frizoni, 65. Zajac, 70. Smačár, 90. Hanzuš (všetci Moldava). Rozhodca: Molitoris. Diváci: 660. ŽP ŠPORT: Palider - Greško, Minčič, Nosko, Snitka - Harvilko (86. Kochan), Podio, Kožička, Pančík - Čekovský (75. Cmarko), Tubonemi (78. Pešič). Bodva: Vojtaško – Smačár, Zitka, Ojirogbe, Hanzuš – Fritzoni, Romanowicz, Ribár (75. Timkovič), Zajac – Staňo (46. Palencsár), Pontus (89. Labun).

sita, tom
Zostávajúce výsledky, tabuľka

Myjava - Petržalka 1:0 (0:0). Gól: 81. P. Straka.
Dubnica - Rimavská Sobota 0:1 (0:0). Gól: 73. D. Leško (z 11 m).
Lučenec - Senec 1:1 (1:1). Góly: 1. Mižík - 1. Z. Bognár.
Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0). Góly: 50. Siman (z pok. kopu), 67. Ujčík.

Program 3. kola

6. 8. o 16.30: Rim. Sobota - Podbrezová, Michalovce - Myjava, L. Mikuláš - Lučenec,

o 19.30: Moldava - D. Kubín.

7. 8. o 10.30: Petržalka - Dubnica, o 17.30: Senec - Ružomberok B.

Najlepší strelci po 2. kole

2 góly: Róbert Kovaľ (Michalovce)

1 gól: Gabriel Pisárik, David Leško (obaja Rimavská Sobota), Martin Černáček, Pavol Straka (obaja Myjava), Pavol Ruskovský, Dominik Fótyik, Filip Serečin (všetci Michalovce), Radovan Kulík, Róbert Mižík (obaja Lučenec), Martin Železník, Marek Plichta, Zoltán Bognár (všetci Senec), Marek Lejko, Juraj Siman, Róbert Ujčík (všetci Dolný Kubín), Bernardo Dias Frizoni (Moldava nad Bodvou), Ivan Schranz (Petržalka), Tomáš Čekovský, Pablo Podio, Hector Tubonemi, Ján Nosko, Milan Havrilko, Michal Cmarko, Vladimír Pešič (všetci Podbrezová), Tomáš Krbeček, Tomáš Sedlák, Matúš Sobota (všetci Ružomberok B)

Domov»Sportnet na východe»II. liga: Hrozivý debakel Bodvy