Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hríbikovi sa začína nabité súťažné leto

Reprezentant. Miroslav Hríbik na wakeboardovej doske. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 9. júl 2009 o 22:00

Najlepší slovenský vodný lyžiar za vlekom a wekeboardista Miroslav Hríbik začína počas víkendu nabitý súťažný program tohto leta. Košičan, ktorý sa súčasne venuje dvom športovým odvetviam, chce potvrdiť, že na vodných lyžiach patrí medzi svetovú špičku, a

na wakeboarde sa zaradiť medzi širšiu európsku špičku.

KOŠICE. Najbližšie dva mesiace bude mať Miroslav Hríbik nabité. Víkend čo víkend podujatie buď vo vodnom lyžovaní za vlekom, alebo vo wakeboardingu. Už v sobotu sa predstaví v Česku na Onewake Cupe pri Pardubiciach. Bude to exhibičné vystúpenie za člnom, lebo slovenský reprezentant za člnom pretekať nezvykne.

Adrenalín za člnom

"Zatiaľ som za špeciálnym člnom na wakeboard nejazdil, len za klasickým. Ten špeciálny má aj tempomat, aby udržiaval konštantnú rýchlosť. Bude to pre mňa trochu viac adrenalínu. Ale idem do toho. Pracujem ako kuriér, majiteľov firmy mám v Prahe, neraz ma už zasponzorovali, chceli ma vidieť v akcii. Takže prídu. Len som im povedal, aby zázraky nečakali. Za člnom som to skúšal len raz exhibične v Komárne. Hádam to nebude trapas. Viem len, že okrem domácich zástupcov tam budú aj Rakúšania, Nemci, Poliaci," teší sa už Miro na medzinárodnú konfrontáciu.

Ďalší víkend štartuje prvým kolom Grand Prix vo vodnom lyžovaní za vlekom. To sa vyberie pre zmenu do Poľska. "Preteky sú na severe v Augustove. Po prvý raz budem na tamojšom vleku, predtým boli stále v Lubline, kde bol väčšinou problém s veľkými vlnami. Tak som zvedavý," hovorí dvojnásobný víťaz Grand Prix.

Vyhrá Grand Prix do tretice?

Hríbik nemá skromné ambície ani v tomto ročníku. "Chcem zajazdiť tak, aby som vyhral aj do tretice. Pravda, bude to o niečo náročnejšie. Zo štyroch kôl Grand Prix absolvujem len tri, lebo keď sa bude pretekať v Havířove, tak budú vo Fínsku majstrovstvá Európy vo wakeboardingu. Budem teda musieť zabodovať na všetkých troch kolách."

Z ME chce medailu

Takmer denne trénuje na vodných lyžiach na košickom jazere. Ráno aj večer, ak mu to pracovné povinnosti dovolia. Popri tom sa postaví aj na wakeboardovú dosku. Lebo tento rok chce úspešne zvládnuť viac vrcholov. "Európsky šampionát vo vodnom lyžovaní za vlekom bude v českom Havířove. Vlani som získal na majstrovstvách sveta striebro, aj teraz si trúfam na medailu. No a vo wakeboarde na majstrovstvách Európy vo Fínsku sa chcem dostať do finále. To by som považoval za úspech, predsa len mám za sebou niečo natrénované, sústredenie na Filipínach a mám aj svoju vlastnú dosku," dodal Hríbik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.