Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hrbatý okrem fiftínov na olympiáde zbiera i odznaky, už ich má 180

TASR|17. aug 2004 o 10:47

Atény 17. augusta (TASR) - V dejisku Hier XXVIII. olympiády v Aténach nie je núdza o vášnivých zberateľov odznakov jednotlivých národných olympijských ...

Atény 17. augusta (TASR) - V dejisku Hier XXVIII. olympiády v Aténach nie je núdza o vášnivých zberateľov odznakov jednotlivých národných olympijských výborov a možno ich stretnúť na každom kroku. Jeden z nich je ubytovaný aj v slovenskom sektore Olympijskej dediny. "Je to taký úletík, ktorý pestujem najmä, keď sme v dedine," priznal sa k vášni slovenský tenista Dominik Hrbatý a pochválil sa: "Už aj tu som vymenil pár krajín a uvidíme po návrate domov, keď to porovnám, že čo dobrého som získal. Momentálne už takých 170-180 krajín môžem mať."

Prvý aténsky úlovok zaznamenal už hneď po svojom prílete 11. augusta, len pár minút po ubytovaní v olympijskej dedine. "Len čo som sa vybalil a ponáhľali sme sa na tréning, ponúkol mi výmenu jeden ruský športovec. Tak som jeden zo šiestich slovenských, ktoré som získal od vedenia výpravy hneď menil."

Nie všetky odznaky majú v zberateľskom svete rovnakú hodnotu, za niektoré treba "zaplatiť" dvoma či viacerými menej žiadanými. "Najžiadanejšie sú asi Kapverdy, ale to tu asi ešte nikdo nevidel," smial sa Hrbatý a pokračoval: "Raritami sú aj Benin, Eritrea, či Burundi."

Slovenské odznaky patria k cennejším. "Sú dosť populárne. Čo som počul od zberateľov, slovenské odznaky sú dosť vzácne," prezradil Hrbatý.

Súvisiace články