Išla si svoje tempo a suverénne vyhrala. Vôbec som to nečakala, vraví Chladoňová

Viktória Chladoňová.
Viktória Chladoňová. (Autor: Facebook SZC - Slovensky zväz cyklistiky)
TASR|26. máj 2024 o 14:00

V Novom Meste na Morave vyhrala o takmer minútu.

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Viktória Chladoňová zvíťazila v juniorských pretekoch Svetového pohára v horskej cyklistike v Novom Meste na Morave.

Na náročnej trati preťala cieľovú pásku s takmer minútovým náskokom na svoje súperky. Na druhom mieste skončila Rafaelle Carrierová z Kanady, najlepšiu trojku doplnila Slovinka Tereza Maruša Sarkóziová.

"Štartovala som v polovici štartového poľa s číslom 44, takže som sa snažila dostať sa dopredu počas zavádzacieho kola. To sa mi podarilo.

Celé preteky som sa pokúšala ísť svoje tempo a pomaly som svoj náskok navyšovala. Trať bola veľmi technická a náročná, korene sa šmýkali a bolo ťažké vyjsť niektoré výjazdy.

Išlo sa mi ale dobre, a na to, že to boli moje druhé XCO preteky tento rok, som veľmi prekvapená a šťastná z výsledku. Vôbec som to nečakala," uviedla Chladoňová v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Na podujatí štartovali aj ďalšie dve slovenské pretekárky. Dorota Vojtíšková obsadila 30. priečku a Ema Smatanová sa umiestnila na 56. pozícii.

V kategórii juniorov malo Slovensko dvojnásobného zastúpenie - Na 42. priečke skončil Lukáš Vranák a Tadeáš Cesnek obsadil 120. miesto.

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Išla si svoje tempo a suverénne vyhrala. Vôbec som to nečakala, vraví Chladoňová