Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hokejistom Bardejova sa u súpera nedarí vyhrať

Sportnet|Publikované 27. sep 2012 o 22:00

V 1. hokejovej lige z troch kôl Bemaco HC 46 Bardejov dvakrát hral vonku a neuspel podľa predstáv.

V Prešove prehral v nadstavenom čase a v utorok v 4. kole v Detve po samostatných nájazdoch 4:3.

BARDEJOV. Aj keď v oboch zápasoch hornošarišania prestrieľali domácich, nevyvarovali sa chýb, za ktoré vo finálnej časti trpko platili.

Kormidelník Bardejova Anton Tomko pripravil svoj tím na nezvyčajné podmienky v Detve, no v koncovke ťahali za kratší koniec.

„Ľad a štadión je pre všetkých aktérov rovnaký. Malé klzisko, zlý ľad a slabé osvetlenie, no adaptovali sme sa, avšak príčiny prehry v tom nevidím.”

Nečakaný úvod i vylúčenia nepridali podľa Tomka na pohode: „Už v 9. sekunde sme hrali oslabení a prehrávali . Šťastie, že sekundu pred koncom 1. tretiny Nagy vyrovnal, no vyrovnávali sme na 2:2 i 3:3, ťahali sme za kratší koniec. Chybu vidím aj v tom, že dva góly sme inkasovali v oslabení, domácim sme ponúkli dve príležitosti v strednom pásme, ktoré využili. V záverečnej tretine sa hralo na bránu domácich, ktorých sme prestrieľali 17:3, no gól sme nedali. Problém vidím v efektivite i finálnej činnosti po prečíslení. Naviac nám chýbali zranení Chovan a Mach a Mlynaroviča si zobrali Košice.“

Kapitán Bardejova Juraj Dancsák prizvukuje, že na nezvyčajné podmienky v Detve boli pripravení: „Vedeli sme, že od 10.minúty každej tretiny bude ľad stále horší. V závere sme dobíjali ich bránu, no Lipovský im zachytal. V samostatných nájazdoch boli úspešní Belušár i Jasovský a ja som mal na pleciach ten rozhodujúci v poradí štrnásty. Urobil som, čo som chcel, ale brankár mi tam dal betón, musel som streliť hore a tam bola jeho vyrážačka.“

ico

Štatistika

Detva – Bardejov 4:3 sn (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)

Góly: Majeský 2, Hataš – Nagy, Belušár, Jasovský. Rozhodujúci nájazd Fekiač. Presilovky 2:0.
Bemaco HC 46: Marton – Polaček, Krčula, Valentín, Tkáč, Hoďa, Bochňa, Mojdis, Šimo – Stríž, Sabol, Valchař, Jasovský, Belušár, hričina, Knap, Dancsák, Nagy, Mihalič, Česelka.

V 4. kole v piatok 28. 9. o 17.30 hrá Bardejov s Trnavou.

šč
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.