Hokejistky Prešova si poistili druhé miesto v extraligovej tabuľke

Petra Jurčová. Sestru Tomáša, hráča Detroitu, hokej stále baví.
Petra Jurčová. Sestru Tomáša, hráča Detroitu, hokej stále baví. (Autor: VIJO)
Sportnet|8. feb 2017 o 00:00

Petra Jurčová mala po zákroku protihráčky otras mozgu.

V poslednom zápase Šarišanky v celoslovenskej časti ligy išlo hlavne o potvrdenie aktuálneho postavenia v tabuľke ako aj výsledkov z posledných vzájomných zápasov so súperom zo Spiša.

Od začiatku sa hralo v rýchlom tempe, bojovne, oba celky sa snažili nechybovať, ale s pribúdajúcimi minútami Šarišanky preberali iniciatívu a na ľade začali diktovať tempo.

Vyústilo to do otváracieho gólu v 12. minúte z hokejky A. Fortunovej, keď sa vo vlastnom oslabení pekným blafákom presadila proti gólmanke súpera po peknej prihrávke z rohu ihriska od Stašovej.

V 17. minúte sa po prienikovej prihrávke od kapitánky družstva Miškovej presadila v rýchlom protiútoku Jurčová, keď si súperovu brankárku pekne položila na ľad.

Do druhej tretiny vkročili opäť úspešnejšie Prešovčanky, keď v 24. minúte sa po spolupráci s Jurčovou presadila Štofaníková.

Súper však ešte v tej istej minúte odpovedal po strele od modrej čiary, keď sa puk od brániacej hráčky nešťastne odrazil za chrbát Kvakovej.

No už o minútu na rozdiel troch gólov znovu upravila po samostatnej akcii ukážkovým zakončením pod hornú žŕdku Jurčová.

Po druhom dejstve bolo 2:5. V tretej tretine nervozita gradovala, ale Prešovčanky už víťazstvo nepustili z rúk.

Šrámom na tvári bol nevyberaný zákrok na Petru Jurčovú, po ktorom jej bol v nemocnici diagnostikovaný otras mozgu.

Po základnej časti ligy patrí Šarišanke patrí druhé miesto a v prvom kole play-off sa stretne s Košicami.

Tréner Róbert Marton: „Bol to zápas, ktorý preveril naše dievčatá nielen po výkonnostnej stránke, ale aj po stránke vôľovej. Som rád, že v tomto derby sme potvrdili schopnosť vyrovnať sa z fyzicky náročným spôsobom hry súpera, zároveň sa sústrediť na našu hru a aj sa dokázať presadiť. Dievčatám ďakujem za úsilie aj predvedený výkon a blahoželám k víťazstvu.“

Najbližší zápas odohrá Šarišanka doma v sobotu 18. 2. 2017 o 17.00 hod.

HC Osy Spišská Nová Ves - ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 4:6 (0:2, 3:3, 1:1)

Góly Prešova: Jurčová 3, A. Fortunová, J. Štofaníková , Čorňáková

Zostava: Kvaková - Čarnoká - D. Fortunová , Šandorová - S. Štofanková - Jurčová - J.Štofaníková - Mi. Stašová , A. Fortunová - Čorňáková - Mišková , Ľ. Štofanková - Maťašová

Tento článok je súčasťou najväčšieho regionálneho športového servisu, ktorý prináša týždenník MY Prešovské noviny.

Domov»Sportnet na východe»Hokejistky Prešova si poistili druhé miesto v extraligovej tabuľke