Hokejisti Michaloviec doma podľahli súperovi z Miškovca

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|22. nov 2020 o 19:00

V zápase 16. kola Tipos extraligy sa domácim podarilo už iba znížiť náskok hostí.

MICHALOVCE. Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec zvíťazili v zápase 16. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 2:1.

Domáci tím sa v prvom domácom zápase po výmene trénera prezentoval sympatickým gestom, keď na tribúnu umiestnil transparent s poďakovaním Miroslavovi Chudému.

Prví skórovali hostia

V úvode sa k sľubným šanciam dostali hostia, ale brankár Tomek podržal svoj tím.

Na bezgólovom skóre nič nezmenili ani prvé presilovky, no početná výhoda Miškovca v 14. minúte už znamenala zmenu skóre.

Strelu obrancu Wehrsa tečoval Reszegh a Tomek nestihol zareagovať - 0:1.

Rozdiel dvoch gólov

V druhej tretine pribudlo nervozity aj vylúčení na oboch stranách.

Náskok hostí mohol v 22. minúte zvýšiť Magosi, ale v sľubnej šanci neprekvapil Tomeka.

V 35. minúte však predsa len bolo 0:2.

Galanisz využil zmätok okolo Tomekovej bránky.

Domáci znížili deväť sekúnd pred koncom druhej časti.

Bartánus využil voľný priestor pred Rajnom - 1:2.

Vyrovnať nestihli

Hosťom sa v tretej tretine darilo držať Michalovčanov mimo výhodných streleckých pozícií.

Tí skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, no ani v nej sa už skóre nezmenilo.

Povedali po zápase

Tomek Valtonen, tréner HK Dukla Ingema Michalovce:: Veľmi sme sa trápili v ofenzíve a tú musíme zlepšiť v nasledujúcich zápasoch. Nešla nám ani hra v presilovkách. Mali sme veľa možnosti na ichvyužitie, no nepodarilo sa nám to. Vieme o viacerých rezervách, na ktorých musíme pracovať.

Hunor Strenk, asistent trénera DVTK Jegesmedvék Miškovec: Sme veľmi radi, že sme si odniesli všetky body. Čakali sme ťažký zápas a aj to, že nebudeme mať veľa šancí na skórovanie. Nakoniec sme využili dve, domáci iba jednu a preto sme vyhrali.

Štatistika

HK Dukla Ingema Michalovce - DVTK Jegesmedvék Miškovec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 40. Bartánus (Takáč) - 14. Reszegh (Rauhauser, Wehrs), 35. Galanisz (Jordan). Rozhodovali: Lokšík, Kalina - Frimmel, Janiga, vylúčení: 9:10 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Ťavoda, Louis, Zekucia - Takáč, Hickmott, Bartánus - Šoltés, Lalancette, Majdan - Regenda, Galamboš, Török - Chalupa, Češík, Mašlonka - Ragan

DVTK Jegesmedvék Mišokvec: Rajna - Wolff, D. Kiss, Wehrs, Szirányi, Láda, Rauhauser, Vojtkó - Csányi, Osterberg, Jordan - Rokaly, Vas, Reszegh - Lövei, Galanisz, Magosi - Ritó, Miskolczi, Révész

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hokejisti Michaloviec doma podľahli súperovi z Miškovca