Tatar bol pri streleckej chuti. Kadri neprekonal len Šťastného

Tomáš Tatar v drese New Jersey Devils.
Tomáš Tatar v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
Oh my Hockey|20. jan 2022 o 06:22 (aktualizované 20. jan 2022 o 10:06)

V Anaheime sa opäť pobili starí rivali.

NEW YORK. Do stredajších zápasov v NHL nastúpili dvaja Slováci a obaja v drese New Jersey Devils. Tí podľahli mimoriadne efektívnej Arizone 1:4.

Tatar hral v prvom útoku, dokopy strávil na ľade 17 minút a šesť sekúnd. Bol aktívny, zaznamenal štyri strely, dvakrát bodyčekoval. Do tabuľky +/- si zapísal dve mínusky.

Jeho krajan z obrany Christián Jaroš odohral 11 minút a 37 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránu, "hit" a zblokovanú strelu.

Coyotes stačilo na štyri góly len sedemnásť striel. V ich bráne bol tradične vynikajúci Karel Vejmelka, ktorý si poradil s 35 pokusmi súpera.

"Musíme sa naučiť, ako hrať, keď vedieme. Cítim, že sme zápas mali pod kontrolou, no musíme sa s tým vyrovnať a nebojovať proti tomu.

Nemôžeme v takom prípade prenechať iniciatívu súperovi. Do konca základnej časti ešte máme dosť zápasov, aby sme sa to naučili," myslí si útočník New Jersey Nico Hischier, cituje ho oficiálny web súťaže.

I-gor, I-gor!

Pokrik sa v Madison Square Garden stáva už tradíciou. Ruský brankár Igor Šesťorkin si vybojoval post jednotky u Rangers, priazeň fanúšikov a bojuje aj o Vezina Trophy.

Toronto Maple Leafs zastavil 35 zákrokmi a dal "jazdcom" šancu vyhrať, hoci bol stav po prvej tretine už 1:3 v neprospech Newyorčanov.

Tí sú vo forme a nič nenasvedčuje tomu, že by sa nemali dostať do play off. S 56 bodmi na konte držia po výhre 6:3 prvenstvo v Metropolitnej divízii.

Auston Matthews z Toronta nepredĺžil svoju gólovú sériu na ihriskách súperov na jedenásť zápasov a nedokázal tak vyrovnať spoločný rekord Pavla Bureho (1993/94) a Stevea Yzermana (1988/89).

To bola rýchlosť

Nazem Kadri zaznamenal 50. bod v sezóne vo svojom 34. zápase. Útočník sa v zaujímavej štatistike zaradil medzi legendy organizácie.

Rýchlejšie totiž túto hranicu spomedzi hráčov vo veku 30 a viac rokov v histórii klubu dosiahol len Peter Šťastný. V sezóne 1987/88 potreboval 27 zápasov.

Kadri prekonal aj legendárnych Petra Forsberga či Joea Sakica.

Stará rivalita nehrdzavie

Keď hrajú proti sebe Kurtis MacDermid a Nicolas Deslauriers, je pravidlom, že sa pobijú. Súboj ťažkých váh mohli diváci vidieť aj v stredu.

Rukavice zhodili už v ôsmej minúte. Rozhodcovia ich nechali a aktéri si vymenili silné rany. MacDermid navyše stratil prilbu.

Rivalita dvoch bitkárov pochádza ešte z obdobia medzi rokmi 2019-2021. Vtedy hral MacDermid za Los Angeles a Deslauriers za Anaheim a derby zápasy zvykli okoreniť emóciami.

NHL - základná časť - 20. január:

New Jersey - Arizona 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 7. N. Hischier (Bratt, J. Hughes) – 27. Mayo (L. Eriksson, Galchenyuk), 32. Crouse (L. Eriksson, Strälman), 35. T. Boyd (Keller, Chychrun), 49. Johan Larsson (Crouse, Kessel)

Brankári: Blackwood 13/17 - Vejmelka 35/36

/Christián Jaroš (New Jersey) odohral 11 minút a 37 sekúnd, pripísal si dve mínusky, strelu na bránu, hit a zblokovanú strelu/

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 17 minút a 6 sekúnd, pripísal si dve mínusky, štyri strelecké pokusy a dva hity/

New York Rangers - Toronto 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Góly: 13. Reaves (McKegg, A. Fox), 23. Reaves (K'A. Miller, Trouba), 38. A. Fox (R. Strome, Panarin), 51. R. Strome (R. Lindgren, Panarin), 56. Kreider (Trouba, Zibanejad), 58. A. Fox (Zibanejad) – 3. Michejev (Engvall), 4. Marner (W. Nylander, Tavares), 18. Bunting (Matthews, Marner)

Brankári: Šesťorkin 35/38 - Campbell 21/26

Anaheim - Colorado 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 39. Girard (Kadri, L. O'Connor), 59. Kadri (Compher, D. Toews)

Brankári: Gibson 24/25 - Francouz 34/34