Halák bol pri tom, ako jeho Vancouver otočil stratený zápas

Jaroslav Halák v drese Vancouveru Canucks inkasuje gól.
Jaroslav Halák v drese Vancouveru Canucks inkasuje gól. (Autor: SITA)
Oh my Hockey|15. dec 2021 o 06:34

Ottawa strelila favoritovi z Floridy osmičku.

NEW YORK. Jaroslav Halák dostal v zápase NHL z utorka na stredu v bráne tímu Vancouver Canucks priestor prvýkrát po tom, ako bol sedem zápasov iba náhradník.

A dočkal sa svojho prvého víťazstva v sezóne. Vancouver prehrával 0:3, v tretej tretine však dokončil úspešný obrat. Gólom na 4:3 rozhodol v presilovke v poslednej minúte riadneho hracieho času Halákov spoluhráč Horvat.

Slovenský brankár ukončil zápas s úspešnosťou zákrokov na úrovni 87 %. Po tom, ako trikrát inkasoval z dvanástich striel v prvej tretine, nepustil vo zvyšných dvoch za seba už žiaden puk.

V poslednej minúte si súper pri presilovke vytvoril tlak a útočil v prevahe 6 na 4. Halák zavrel dvere a pripísal si jeho "najväčší zákrok za Canucks", ako to hodnotili komentátori.

Halák predtým naposledy chytal proti Bostonu 28. novembra.

Prvý zápas v NHL po povolaní z farmárskeho tímu odohral Marián Studenič. Pri svojom návrate nebodoval.

New Jersey nepomohol ani Tomáš Tatar. Ten bol v zápase vylúčený za seknutie ako jediný hráč svojho tímu. Nastupoval aj v presilovke. V početnej výhode odohral takmer tri minúty.

Za svoje tímy nastúpili aj obrancovia Zdeno Chára a Andrej Sekera. Ani jeden z nich nedokázal zabrániť prehre svojho tímu.

Trpaslík porazil obra

Najviac gólov v nočných zápasoch sa podarilo streliť hráčom Ottawy. Pomerom 8:2 porazili Floridu Panthers, tím, ktorí ešte pred zápasom viedol Východnú konferenciu.

"Senátori" dominovali najmä v tretej tretine, ktorú vyhrali pomerom 4:0.

Tím, ktorý sa ešte nedávno nachádzal na dne konferencie, sa začína dvíhať. V ich posledných zápasoch dokázali poraziť Carolinu, Colorado, Tampu a teraz aj Floridu. Teda tímy, ktoré patria medzi najlepšie.

Súboj hviezd ovládol mladší

V zápase Edmontonu a Toronta proti sebe nastúpili draftové jednotky z rokov 2015 a 2016 Connor McDavid a Auston Matthews.

Úspešnejší bol ale mladší z dvojice. Matthews v zápase strelil dva góly a pomohol Maple Leafs vyhrať pomerom 5:1. Američan naberá skvelú formu. V posledných desiatich zápasoch strelil trinásť gólov.

Jeho náprotivok McDavid vyšiel naopak bodovo na prázdno. Najlepší hráč na svete zažíva s Edmontonom krízu. Nebodoval dva zápasy za sebou a na gól čaká už päť zápasov.

Tím z kanadskej Alberty prehral už šiesty zápas v rade a začína sa prepadávať tabuľkou.

NHL - základná časť - 14. december:

Philadelphia – New Jersey 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Góly: 10. Sanheim (Ristolainen, J. van Riemsdyk), 19. Atkinson (Ristolainen, Sanheim), 27. Braun (Lindblom), 37. Atkinson (Provorov), 39. Lindblom (Atkinson), 48. Atkinson (Giroux, Willman) – 27. P. K. Subban (M. McLeod)

Brankári: Hart 26/27 - Blackwood 17/22, Schmid 7/8

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 28 sekúnd, nebodoval, pripísal si jeden mínusový bod, dve trestné minúty, dve strely na bránu a jeden hit/

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 12 minút a 9 sekúnd, nebodoval, pripísal si jeden mínusový bod, jednu strelu na bránu, jeden hit a blok/

/Christián Jaroš (New Jersey) nenastúpil kvôli umiestneniu na Covid protokole/

Pittsburgh – Montreal 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 12. Kasperi Kapanen (Rodrigues), 27. Rodrigues (Letang, J. Carter), 32. Matheson (Crosby, Rodrigues), 41. Dumoulin (Crosby), 50. Boyle (D. Simon, Ruhwedel) – 27. Drouin (Dauphin), 40. J. Ylönen (Drouin)

Brankári: Jarry 28/30 - Allen 26/31

Boston – Vegas 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Góly: 41. Bergeron (T. Hall) – 14. Theodore (B. Hutton, Stephenson), 16. Pacioretty (Stephenson, Mark Stone), 20. Marchessault (Pietrangelo, R. Smith), 26. Pacioretty (Mark Stone, Stephenson)

Brankári: Swayman 21/25 - Lehner 23/24

Tampa Bay – Los Angeles 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Hedman (Stamkos, Maroon), 35. Raddysh (Rutta, Katchouk), 64. M. Joseph (Cirelli) – 10. Doughty (Iafallo, Kopitar), 21. Arvidsson (M. Roy, Danault)

Brankári: Vasilevskij 28/30 - Quick 27/30

/Erik Černák (Tampa) do zápasu nenastúpil kvôli zraneniu v dolnej časti tela/

Florida – Ottawa 2:8 (1:1, 1:3, 0:4)

Góly: 14. Huberdeau (S. Reinhart), 36. S. Reinhart (A. Lundell) – 5. Watson (N. Paul, Chabot), 22. Gambrell (C. Brown), 37. Norris (Batherson, N. Paul), 38. Stützle (C. Brown, Formenton), 41. Norris (Batherson), 47. Batherson (Norris), 55. N. Paul (Chabot), 55. N. Paul (C. Brown, Ennis)

Brankári: Knight 30/38 - Forsberg 33/35

Detroit – NY Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 31. Dylan Larkin (Seider, L. Raymond), 53. M. Rasmussen (Erne) – 58. A. Lee (Dobson)

Brankári: Nedeljkovic 33/34 - Sorokin 37/39

/Zdeno Chára (Islanders) odohral 19 minút a 20 sekúnd, nebodoval, na konto si pripísal jeden mínusový bod a tri hity/

Winnipeg – Buffalo 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 11. Dubois (Morrissey), 33. Ehlers (Dubois) – 8. Dahlin (Tage Thompson), 32. Bjork (Hinostroza, Eakin), 40. Dahlin (Tage Thompson, V. Olofsson), 52. J. Skinner (V. Olofsson, Jokiharju)

Brankári: Hellebuyck 23/27 - Luukkonen 34/36

Dallas – St. Louis 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 36. Damiani (J. Klingberg, J. Robertson) – 38. Parayko (Tarasenko, Bučnevič), 43. Faulk (Sundqvist, N. Walker), 52. R. O'Reilly, 59. Tarasenko (Bučnevič, Krug)

Brankári: Oettinger 24/28 - Lindgren 33/34

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 13 minút a 7 sekúnd, nebodoval, pripísal si jeden plusový bod a zblokoval jednu strelu/

Colorado – NY Rangers 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Rantanen (MacKinnon, Burakovsky), 19. Makar (MacKinnon, Kadri), 39. Ničuškin (Compher, Kadri), 60. Ničuškin – 31. R. Strome (A. Fox, Panarin), 58. J. Gauthier (Dryden Hunt)

Brankári: Kuemper 26/28 - Georgiev 27/31

Edmonton – Toronto 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 46. Sceviour (Kassian) – 20. Matthews (Tavares, O. Kaše), 29. Simmonds (Rielly), 35. Brodie (Liljegren, Kämpf), 47. Rielly (W. Nylander), 57. Matthews (O. Kaše)

Brankári: Koskinen 20/25 - Campbell 35/36

Vancouver – Columbus 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)

Góly: 28. Horvat (Q. Hughes, Boeser), 45. Elias Pettersson (Garland, T. Myers), 50. Podkolzin (Q. Hughes, T. Myers), 60. Horvat (J. T. Miller) – 5. E. Robinson (Texier, Werenski), 12. Domi (G. Carlsson, Texier), 17. E. Robinson

Brankári: Halák 20/23 - Merzlikins 35/39

/Jaroslav Halák (Vancouver) si prípisal 20 zákrokov a prvé víťazstvo v tejto sezóne/

San Jose – Seattle 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 47. Donato (Donskoi, Soucy), 55. B. Tanev (Geekie, Järnkrok), 55. B. Tanev (Geekie, Järnkrok), 60. Järnkrok (Appleton, Wennberg)

Brankári: Reimer 27/29 - Driedger 33/34