Montreal schytal debakel a len vďaka nehrajúcej Ottawe nie je posledný

Teddy Blueger (s číslom 53) z Pittsburghu prekonáva brankára Montrealu Sama Montembeaulta (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. nov 2021 o 06:35 (aktualizované 19. nov 2021 o 09:28)

Zápas Ottawy s Nashvillom pre koronavírus nehrali.

NEW YORK. Hokejisti New Jersey v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v zámorskej NHL na ľade Floridy 1:4.

Výraznou mierou sa pod úspech Floridy podpísal brankár Spencer Knight, ktorý si 45 zákrokmi vytvoril nové kariérne maximum.

Až šiestimi strelami ho ohrozil Tatar, ktorý bol spolu s Čechom Pavlom Zachom v tomto ukazovateli najaktívnejší muž zápasu. Za 15 minút strávených na ľade nazbieral aj dva mínusové body. V zostave stále chýba zranený Tatarov spoluhráč Christián Jaroš.

Dallas prehral na ľade Minnesoty jednoznačne 2:7. Hviezdou domácich bol štvorbodový ruský útočník Kirill Kaprizov, konto si obohatil o gól a tri asistencie. Nór Mats Zuccarello zaznamenal jeden presný zásah a dve asistencie.

Slovenský obranca Dallasu Andrej Sekera odohral v tretej formácii 12:52 minúty, mal až tri mínusové body a odsedel si dve minúty za držanie.

Tampa Bay bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka uspela vo Philadelphii 4:3 po nájazdoch.

Toronto vyhralo desiaty z uplynulých 11 zápasov, keď si doma poradilo s New Yorkom Rangers 2:1. Oba góly strelil Morgan Rielly.

Jacob Markström vychytal vďaka 27 zákrokom už piate čisté konto v sezóne a priviedol Calgary k triumfu na ľade Buffala 5:0.

NHL- základná časť - 18. november:

Montreal - Pittsburgh 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 4. Crosby (Guentzel, Rust), 13. D. Heinen (Marino, Kasperi Kapanen), 20. Guentzel (Rust, Letang), 34. Blueger (Aston-Reese), 37. B. McGinn (Matheson, Blueger), 60. Blueger (Aston-Reese, Marino)

Buffalo - Calgary 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)

Góly a asistencie: 11. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Ch. Tanev), 22. Mangiapane (Kylington, Ch. Tanev), 34. M. Tkachuk (J. Gaudreau, E. Lindholm), 35. Mangiapane (Backlund, Zadorov), 36. J. Gaudreau (Monahan, M. Tkachuk)

Florida - New Jersey 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 20. Verhaeghe (Weegar), 24. Luostarinen (Lomberg, Hörnqvist), 25. Huberdeau (Duclair), 29. Duclair (Huberdeau, Ekblad) – 14. D. Hamilton (Vesey, P. K. Subban)

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15:01 min, 6-krát vystrelil na bránku a mal dva mínusové body/

Philadelphia - Tampa Bay 3:4 sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Giroux (Brassard), 11. Konecny, 60. Giroux (Brassard) – 22. B. Point (Stamkos, Hedman), 35. M. Joseph (Killorn, Bogosian), 59. Stamkos (Hedman, Killorn), rozh. náj. Stamkos

Toronto - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 4. Rielly (Simmonds, Bunting), 31. Rielly (Matthews, Tavares) – 44. Dryden Hunt (R. Strome, Kakko)

Minnesota - Dallas 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)

Góly a asistencie: 10. R. Pitlick (N. Sturm, Duhaime), 16. Kaprizov (Zuccarello, V. Rask), 39. Hartman (Goligoski, K. Fiala), 48. Goligoski (J. Eriksson Ek, Greenway), 49. F. Gaudreau (Kaprizov), 54. Zuccarello (Kaprizov, Goligoski), 54. V. Rask (Kaprizov, Zuccarello) – 44. Peterson (Seguin, Glendening), 53. Jamie Benn (Gurjanov, Lindell)

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 12:52 min a mal 3 mínusové body a 2 trestné minúty/

St. Louis - San Jose 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Saad (R. O'Reilly, Perron), 22. R. Thomas (Bučněvič, Perunovich), 31. Saad (Sundqvist, I. Barbašev), 42. Kyrou (Perron) – 29. Dahlén (T. Meier)

Arizona - Columbus 4:5 sn (1:1, 2:2, 1:1)

Góly a asistencie: 6. Dzingel (Galchenyuk, Capobianco), 37. Kessel, 40. Crouse (T. Boyd, Chychrun), 55. Chychrun (Keller, Ljubuškin) – 17. Jenner (J. Voráček, Werenski), 37. Jenner (O. Bjorkstrand, Bean), 38. Danforth (Gavrikov, Roslovic), 54. Werenski (J. Voráček, O. Bjorkstrand), rozh. náj. Činachov

Edmonton - Winnipeg 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 55. McDavid (Ceci, Keith), rozh. náj. McDavid – 54. Ehlers (Scheifele, Connor)

Anaheim - Carolina 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 12. T. Terry (Henrique, Getzlaf) – 5. Bear (M. Nečas), 50. Jarvis

Vegas - Detroit 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Góly a asistencie: 24. Hague (Dadonov, Pietrangelo), 26. Whitecloud (Mark Stone, B. Howden), 33. Whitecloud (N. Roy), 40. Cotter (Kolesar), 46. R. Smith (Janmark, Leschyshyn) – 31. Givani Smith (Dylan Larkin, Fabbri), 59. Veleno (Gagner)