Nádherný bekhend! Tatar strelil druhý gól v druhom prípravnom zápase

Tomáš Tatar v prípravnom zápase proti New Yorku Rangers.
Tomáš Tatar v prípravnom zápase proti New Yorku Rangers. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|30. sep 2022 o 07:07

V NHL sa v noci odohralo sedem prípravných zápasov.

NEW YORK. Tomáš Tatar strelil proti New Yorku Rangers nádherný gól. Puk prevzal za stredovou červenou čiarou, prešiel okolo elitného obrancu Adama Foxa a bekhendom ho poslal do opačného horného rohu bránky.

Svojim gólom zvýšil náskok Devils proti Rangers na 4:1. Diabli nakoniec zvíťazili 5:2.

Slovenský útočník nakoniec odohral 20 minút a 26 sekúnd, okrem gólu ešte raz vystrelil na bránu a pripísal si dva hity. Bol to preňho už druhý gól v druhom prípravnom zápase.

V bránke domácich sa nepredstavil Jaroslav Halák.

Žiaden ďalší Slovák v nočných zápasoch nehral. A ich tímom sa nedarilo.

Montreal bez Slafkovského a Mešára poďlahol Winnipegu, Tampa Bay bez Černáka Nashvillu, Columbus bez Kňažka prehral proti St. Louis a Dallas bez Studeniča nestačil na Minnesotu.

Prvý kanadský bod v drese tímu NHL si pripísala draftová štvorka Shane Wright. Kanadský center asistoval na presilovkový gól, ktorý strelil po dorážke Tye Kartye.

Najproduktívnejší hráči noci boli rovno traja:

Nová posila Vancouveru Canucks Andrej Kuzmenko strelil dva góly a pridal jednu asistenciu. Jeho tím aj tak podľahol Seattlu 3:4 po predĺžení.

Trojbodové predstavenie ponúkol aj obranca Dougie Hamilton. V drese New Jersey strelil gól a pridal dve asistencie.

Tretím trojbodovým hráčom bol útočník Tyson Jost. K víťazstvu Minnesoty nad Dallasom pomohol rovno troma asistenciami.

Slováci v príprave (štvrtok, 29. september)

Tomáš Tatar - 1+0, 2 strely na bránu, 2 hity, 20:26, +1

Výsledky zápasov (príprava, 29. september)

Florida - Carolina 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Montreal - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

NY Rangers - New Jersey 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Dallas - Minnesota 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

St. Louis - Columbus 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Tampa Bay - Nashville 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Vancouver - Seattle 3:4 pp (3:1, 0:0, 0:2 - 0:1)

Domov»Hokej»NHL»Nádherný bekhend! Tatar strelil druhý gól v druhom prípravnom zápase