Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Košičania idú ďalej. Ani neviem, kam sme postúpili, smial sa ich strelec

Útočník HC Košice Adam Lapšanský (vľavo). (Autor: TASR - František Iván)
Patrik Fotta|17. sep 2021 o 06:45

Košickí hokejisti postúpili do semifinále Slovenského pohára.

KOŠICE. „Priznám sa, že ani neviem, kam sme to vlastne postúpili. Je to však pre nás skvelá vizitka. Vyzerá to aspoň na papieri dobre,“ smial sa po víťaznom zápase útočník HC Košice Adam Lapšanský.

Oceliari zdolali v záverečnom stretnutí skupiny Slovenského pohára na domácom ľade v derby Michalovce 5:2. Dva góly zaznamenal práve Lapšanský.

Košickí hokejisti postúpili do semifinále, ktoré je na programe počas prvej reprezentačnej prestávky v Tipos extralige.

Rozhodcovia pískali skoro všetko

Viaceré tímy vnímajú Slovenský pohár, ktorý sa obnovil po 24 rokoch, len ako ďalšiu formu prípravy na novú sezónu.

„Neviem, či má tento pohár špeciálny význam. Dokonca ani neviem, o čo sa vlastne hrá. Ja osobne to beriem ako prípravné zápasy,“ vyhlásil Lapšanský.

Na jeho slová nadviazal spoluhráč Martin Belluš. Pre rodáka zo Spišskej Novej Vsi nie sú pohárové zápasy ničím výnimočné.

„Nie je tam žiadna prémia a ani my, hráči, za to nemáme žiadne bonusy. Je to namiesto prípravných zápasov. Nijak špeciálne k tomu nepristupujeme,“ uviedol Belluš.

Martin Belluš (vpravo) patrí medzi hráčov, ktorým nerobí problém zhodiť rukavice. (Autor: TASR - František Iván)

V zápase rozdali rozhodcovia až 21 trestov. Obom mužstvám chýbala väčšia disciplinovanosť.

Na druhej strane, samotní rozhodcovia boli podľa hráčov až príliš úzkostliví.

„Pískali skoro všetko. Nepúšťali ani trochu tvrdšiu hru. Asi sa aj oni chceli pripraviť na sezónu,“ pousmial sa Belluš.

Mihálik: Obhájiť bronz bude náročné

Michalovčania mali dobrý vstup do prípravy. Vyhrali štyri zápasy, no potom prišli prehry.

„Príprava prebehla hladko. Trochu nás však trápia presilovky aj oslabenia. Nedarilo sa nám v nich ani v Košiciach. Dúfam, že do ligy sa to dá dokopy,“ zhodnotil kapitán Michalovčanov Vladimír Mihálik.

Hokejisti zo Zemplína vlani získali historický bronz. Úspešnú sezónu by radi zopakovali. Uvedomujú si však, že to nebude jednoduché.

„Obhájiť bronz bude veľmi náročné. Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť. Radi by sme skončili ešte vyššie. Sezóna je však dlhá. Máme mladšie mužstvo. Uvidíme ako si to všetko sadne,“ vravel Mihálik.

U Košičanov v príprave platilo – zlý začiatok, dobrý koniec. Posledné zápasy naznačili vytúžený progres. Podarí sa im ho preniesť aj do ligy?

„Osobne si myslím, že sme dobre pripravení. Máme ešte týždeň na doladenie niektorých vecí. Nebudeme tlačiť na pílu. Pôjdeme zápas po zápase. Verím, že budeme baviť divákov a v základnej časti skončíme čo najvyššie,“ zaželal si Lapšanský.

Patrik Fotta
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články