Napodobnil Pálffyho, k rekordu sa priblížil ako nik. Vystrieľa Nitre finále?

Samuel Buček (vľavo) a Šimon Nemec.
Samuel Buček (vľavo) a Šimon Nemec. (Autor: TASR - Henrich Mišovič)
Patrik Fotta|16. apr 2022 o 23:50

Buček má na konte už 51 gólov.

BRATISLAVA. Pred každým zápasom medituje. Obľubuje rybárčenie a jeho vzormi sú Ovečkin a Jágr.

V sezóne nastrieľal už 51 gólov, z toho 10 vo vyraďovacej časti.

Útočník Nitry Samuel Buček potvrdzuje famóznu formu zo základnej časti aj v play off Tipos extraligy.

Podarilo sa mu to, čo pred ním len legendárnemu Žigmundovi Pálffymu. Nik iný sa nedostal v jednom súťažnom ročníku cez päťdesiatgólovú métu.

Pálffy zaznamenal v sezóne 2008/09 celkovo 64 presných zásahov.

Doposiaľ druhým najlepším strelcom v jednom ročníku bol Martin Bartek, ktorý strelil 46 gólov v sezóne 2003/04.

Ak by Buček odohral maximálny možný počet zostávajúcich stretnutí v prebiehajúcom play off (9 duelov), musel by na pokorenie Pálffyho rekordu streliť viac ako jeden a pol gólu na zápas.

Oremus: Nitra bola dve tretiny lepšia

Zatiaľ posledný presný zásah pridal 23-ročný rodák z Nitry v piatom zápase semifinále na ľade Zvolena.

V úvode druhej tretiny rutinérsky premenil trestné strieľanie.

Úradujúci majster bol blízko k tomu, aby utŕžil na vlastnom ľade debakel.

Za stavu 0:4 sa však dvakrát presadil v treťom dejstve útočník Nick Saracino. V následnej presilovej hre nastrelili domáci konštrukciu brány.

V závere sa ešte tréner Peter Oremus odhodlal k zatlačeniu súpera pri hre bez brankára.

Risk sa zvolenským hokejistom nevyplatil. Gólovú poistku do prázdnej brány pridal Lotyš Filips Buncis.

Nitrania si po víťazstve 5:2 vybojovali postupový mečbal. Šiesty duel série odohrajú oba tímy v pondelok v Nitre.

"Treba byť objektívny. Nitra vyhrala zaslúžene, bola lepšia. Dve tretiny hrali lepší hokej ako my. Boli pohyblivejší a vytvorili si viac šancí," priznal v rozhovore pre RTVS tréner Zvolena Peter Oremus.

Rahm pôjde do brány aj v pondelok

Aj napriek tomu, že brankár Rahm stretnutie nedochytal, má od trénera plnú dôveru pred šiestym duelom série.

"Bude dôležité, aby si dobre odpočinul, pretože v pondelok pôjde opäť do brány," vyhlásil Oremus.

Jeho zverenci dokázali zdramatizovať už takmer rozhodnutý zápas.

"Napriek tomu, že prehrávali o štyri góly, do tretej tretiny vstúpili s dobrým nastavením mysle. Nemali lúzerskú mentalitu. Hrali najlepší hokej, aký vedia hrať," zhodnotil hokejový expert Boris Valábik.

Nitra chce využiť domáce prostredie

Nitrania nemali poslednú tretinu tak pevne vo svojich rukách, ako by si predstavovali, no vedenie si napokon udržali.

Radosť hokejistov Nitry.
Radosť hokejistov Nitry. (Autor: TASR)

"Každý zápas je iný. Doma sme hrali so zviazanými rukami. Zvolen mal navrch. Naopak v piatom zápase sme boli väčšinu času lepším tímom.

V tretej tretine sme ich síce pustili po góloch do laufu, ale už sme to ustrážili a nedali sme si vziať víťazstvo," povedal asistent trénera Nitry Dušan Milo.

V domácom prostredí budú v pondelok hnať Nitru za postupom fantastickí fanúšikovia. Pred sériou bol miernym favoritom Zvolen, no teraz má bližšie k účasti vo finále mužstvo spod Zobora.

"Verím, že sa nám diváci pomôžu a podarí sa nám využiť domáce prostredie lepšie ako Zvolenu. Myslím si, že to môžeme zvládnuť," uviedol Milo.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Napodobnil Pálffyho, k rekordu sa priblížil ako nik. Vystrieľa Nitre finále?