Studenič v Lige majstrov asistoval, Daňo s Hudáčkom zabezpečili výhru Třinca

Hokejisti Färjestad BK.
Hokejisti Färjestad BK. (Autor: X/Färjestad BK)
TASR|6. sep 2024 o 20:25 (aktualizované 6. sep 2024 o 22:45)

Švédsky tím rozhodol o triumfe v druhej tretine, v ktorej dal všetkých päť gólov.

BRATISLAVA. Hokejisti HC Oceláři Třinec triumfovali v 1. kole základnej časti Ligy majstrov na ľade švajčiarskeho tímu HC Lausanne 2:1 po predĺžení.

V drese úradujúceho češkého majstra zaznamenal gól slovenský útočník Libor Hudáček, jeho krajan Marko Daňo si pripísal dve asistencie.

Z víťazstva sa tešil aj Färjestad, ktorý zvíťazil nad fínskym Pelicans Lahti hladko 5:0. Švédsky tím rozhodol o triumfe v druhej tretine, v ktorej dal všetkých päť gólov.

V drese hostí nebodoval slovenský útočník Marián Studenič.

Obhajca prvenstva švajčiarsky tím Servette Ženeva neuspel v prvom zápase, keď prehral s nemeckým mužstvom Fischtown Pinguins Bremerhaven 2:3.

Minuloročný finalista a úradujúci švédsky majster Skelleftea AIK vyhral na ľade rakúskeho EC Red Bull Salzburg 4:3.

Hokejová Liga majstrov - 1. kolo - 6. september:

Pelicans Lahti - Färjestad BK 0:5 (0:0, 0:5, 0:0)

Góly: 21. Forsell (Lodin, Studenič), 24. Äslund, 31. Nygren, 33. Lindqvist, 35. Westfält

HC Lausanne - HC Oceláři Třinec 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 40. Rochettte - 42. Hudáček (Daňo), 61. Kurovský (Daňo)

Straubing Tigers - SonderjyskE Ishockey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Samanski, 29. Fonstad, 46. Brandt

Fischtown Pinguins Bremerhaven - Servette Ženeva 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)

Góly: 14. Uher, 41. Abt, 42. Jeglič - 2. Richard, 8. Le Coutre

Les Dragons de Rouen - KAC Klagenfurt 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Góly: 27. Dmytriw, 44. Simonsen - 4. Fraser, 11. Petersen, 27. Peeters, 28. Bischofberger

EC Red Bull Salzburg - Skelleftea AIK 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Góly: 25. Schneider, 32. Raffl, 44. Thaler - 8. Forsfjäll, 27. Nilsson, 28. a 58. A. Johnsson

Tabuľka: Hokejová Liga majstrov

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Studenič v Lige majstrov asistoval, Daňo s Hudáčkom zabezpečili výhru Třinca