Juraj Slafkovský na tréningu Montrealu Canadiens.
Juraj Slafkovský na tréningu Montrealu Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|27. sep 2022 o 04:57

Do prípravných zápasov v NHL zasiahli piati Slováci.

MONTREAL. Juraj Slafkovský, Filip Mešár a Tomáš Tatar sa stretli v zápase Montrealu Canadiens a New Jersey Devils v príprave na nový ročník severoamerickej NHL.

Do zaujímavého duelu nezasiahol obranca Šimon Nemec. Ten by mal hrať v noci z utorka na stredu proti New Yorku Islanders.

Z víťazstva sa tešil Tatar. „Diabli“ zvíťazili 2:1 a slovenský forvard k tomu prispel gólom v presilovej hre.

Dokopy odohral 16 minút a 21 sekúnd a okrem gólu zaznamenal tri strely na bránu, dva bodyčeky, zisk puku a štyri trestné minúty.

Juraj Slafkovský v drese Montrealu nebodoval. Na ľade strávil zhruba o pol minúty viac než Tatar. Raz vystrelil, dvakrát bodyčekoval, raz získal puk a odsedel si jeden menší trest.

Jeho spoluhráč Filip Mešár odohral 13 minút a 28 sekúnd. Trikrát vystrelil a pripísal si aj jeden hit. Vyhral 25 percent vhadzovaní.

Výhru môže oslavovať aj Adam Sýkora. Jeho New York Rangers si v derby poradili s New Yorkom Islanders hladko 4:1.

Osemnásťročný slovenský útočník odohral 12 minút a 39 sekúnd. Dvakrát vystrelil na bránu a odsedel si štyri trestné minúty za fauly hokejkou – hákovanie a sekanie.

Posledný zápas so slovenskou stopou sa hral v Dallase, kde Stars hostili St. Louis Blues. Hostia zvíťazili 0:4.

Na strane porazených hral Marián Studenič. Na ľade strávil bezmála 13 minút. Dvakrát vystrelil na bránu, zaznamenal bodyček.

Slováci v príprave (pondelok, 26. september)

Tomáš Tatar - 1+0, 4 trestné minúty, 3 strely, 2 hity, 16:21

Juraj Slafkovský - 0+0, 2 trestné minúty, 1 strela, 2 hity, 16:59

Filip Mešár - 0+0, 2 strely, 1 hit, 25 % úspešnosť na buly, 13:28

Adam Sýkora - 0+0, 4 trestné minúty, 2 strely, 12:39

Marián Studenič - 0+0, 2 strely, 1 hit, 12:55

Slafkovský a Tatar ako starí známi

Interakcia Juraja Slafkovského a Tomáša Tatara, ktorá sa pred aj počas stretnutia viackrát zopakovala, neunikla pozornosti zámorských novinárov.

Ako píše Amanda Steinová, už počas rozkorčuľovania sa dvaja Slováci stretli v strede ľadovej plochy, aby sa pozdravili.

Potom boli obaja súčasťou otváracích formácií. „Ktovie, či sa len tak bavia, alebo sa aj podpichujú,“ pýtal sa komentátor, ktorý si všimol, že pred buly stoja vedľa seba a s úsmevom na tvári sa rozprávajú.

Od úvodu stretnutia bolo na fanúšikoch v aréne cítiť, že im hokej chýbal. Keď sa puku dostal Slafkovský, jasali.

Domov»Hokej»NHL»Keď sa Slafkovský dotkol puku, fanúšikovia jasali. Aký bol jeho debut?