Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

HK Trebišov odštartoval prípravu

Trebišovčania začali prípravu. Na úvodnom tréningu sa zišlo 36 hokejistov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 21. aug 2012 o 22:00

Novým trénerom sa stal Branislav Okuliar, na prvom tréningu sa objavilo 36 hráčov. V piatok hrajú v Prešove.TREBIŠOV. S niekoľkotýždňovým oneskorením, ale predsa, začali v pondelok s prípravou pred novým súťažným ročníkom hokejisti prvoligového Trebišova.

Už pod vedením trénera Branislava Okuliara, ktorý nahradil Ľubomíra Roháčika. Do prípravy sa zapojili aj viaceré známe mená.

V hre na trénerský post zemplínskeho celku bolo viacero adeptov, až nakoniec padla voľba na rodáka z Trenčína.

„Pán Okuliar je mladý a ambiciózny tréner so skúsenosťami z extraligy. Rozhodli sme sa pre neho aj preto, že máme mladé mužstvo a k takému sa hodí aj mladý tréner,“ prezradil člen výboru HK Trebišov Ľubomír Bulla, ktorý nás informoval aj o tom, že Peter Bačkovský už nie je prezidentom klubu.

„Zatiaľ sme bez prezidenta, ale v dohľadnom čase by sme to chceli vyriešiť. Výkonným riaditeľom ostal Marián Kontura, manažérom Marián Pisio,“ uviedol.

Pre Branislava Okuliara bude pôsobenie v Trebišove už druhou zastávkou v Zemplíne. Vlani totiž krátko pôsobil v neďalekých Michalovciach, kde v závere minulého roka skončil.

„Mal som ponuky z viacerých klubov, ale dlho sa to naťahovalo. Na záujem Trebišova som zareagoval rýchlo, chcem klubu pomôcť a zanechať tu dobrú stopu,“ tvrdil 43-ročný lodivod, ktorý po predčasnom konci v michalovskej Dukle vypomáhal pri juniorke v Senici, takže bez hokeja bol iba veľmi krátko.

Rekordná účasť na tréningu

V pondelok podvečer Trebišovčania prvýkrát vykorčuľovali na ľad a oficiálne odštartovali letnú prípravu. Na úvodnom tréningu sa objavilo až 36 hokejistov, čo v HK nezažili už dávno.

„Je tu aj viacero mladých juniorov a dorastencov, ktorých chceme zabudovať do mužstva. Niektorých starších hráčov poznám. Všetci majú rovnakú pozíciu a prvýkrát ich uvidím v akcii v piatok na ľade Prešova, kde odohráme prvý prípravný zápas,“ hovoril B. Okuliar.

Okrem duelu v Šariši má prvoligista dohodnutú previerku aj s košickými juniormi a generálku s Michalovcami.

Z minuloročného kádra, ktorý sa víťazstvom v baráži nad Partizánskym zachránil v prvej lige, sa do prípravy nezapojili bratia Saxovci, Smik, Findura, Koky, Danko, Ščurko či Horváth, ktorí sa vrátili do materských celkov alebo odišli do zahraničia.

V mužstve ostali Zajdel, Valko, Kobeľa, Schnelly Marek Mach, Bojkun, Gergel, Veľk a ďalší.

Z nových, resp. staronových tvárí, sa objavili brankári Erik Kozárik a Juraj Gašparovič (zo Záhrebu), z Michaloviec prišli Ivan Králik, Ladislav Mucha, Martin Kovaľ a Juraj Minčák a z rumunskej Dunarei Galati je na skúške útočník Juraj Zemko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.