Jakub Hrstka. Lepí sa naňho strelecká smola.
Jakub Hrstka. Lepí sa naňho strelecká smola. (Autor: sita)
SITA|7. nov 2017 o 20:11

Prešov naďalej vedie ligu bez straty bodu.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Len jeden vyrovnaný polčas nestačil hádzanárom MŠK Považská Bystrica, aby sa postarali o prekvapenie na úkor majstrovského Tatrana Prešov.

Považania podľahli v utorok pred svojimi divákmi zatiaľ suverénnym Prešovčanom v predohrávanom dueli 10. kola Slovnaft handball extraligy mužov 24:30 (11:17).

Domácim síce nevyšiel úvod - 1:5 v 7. min, ale v 17. min už bolo skóre vyrovnané (7:7).

Považania v 21. min znížili na 9:10, no v závere I. polčasu im súper opäť ušiel.

Šarišania krátko po zmene strán dosiahli dvojciferné vedenie (22:12), čím prakticky v predstihu rozhodli o osude duelu.

Hráči MŠK sa však snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, v 53. min prehrávali už iba 22:27, ale viac sa priblížiť nedokázali.

Prehrou so suverénnym lídrom tabuľky sa skončila ich šesťzápasová šnúra bez prehry (mali počas nej bilanciu 5 - 1 - 0), ktorá sa začala v polovici septembra práve po nezdare na palubovke Tatrana (28:35).

Prešovčania potvrdili deviatym triumfom v extraligovej sezóne suverénnu 1. priečku v tabuľke.

Štatistika

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 24:30 (11:17)

Najviac gólov: Vallo 7/2, Pupík 5, Chudoba 5/2 - Lapajne 7, Hrstka 6, Butorac 6/1

Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 550 divákov