Nemeckí hádzanári sa sťažujú, testy na covid v Bratislave vyhodnocujú pomaly

Fanúšikovia Nemecka na ME v hádzanej 2022. (Autor: TASR – Pavel Neubauer)
TASR|17. jan 2022 o 13:01

Na testoch boli v nedeľu, výsledky dostali až v pondelok.

BRATISLAVA. Nemecký hádzanársky zväz (DHB) požaduje rýchlejšie vyhodnocovanie výsledkov testov na koronavírus počas prebiehajúcich ME mužov na Slovensku a v Maďarsku.

Podľa športového riaditeľa DHB Axela Kromera už o celej situácii rokovali aj predstaviteľmi Európskej hádzanárskej federácie (EHF).

"Laboratóriá nepracujú na maximálnu rýchlosť. Želáme si, aby to išlo rýchlejšie a prediskutovali sme to už aj s EHF," uviedol Kromer pre agentúru DPA.

Po pozitívnom teste hráča Juliusa Kühna, ktorý v Bratislave musel nastúpiť do karantény, absolvovala celá nemecká výprava v nedeľu PCR testy, no výsledky podľa Kromera nedostali až do pondelkového predpoludnia.

Vo všeobecnosti sa však Nemci sústreďujú viac na svoje výkony ako na vývoj pandémie a jej vplyv na európsky šampionát.

"Už sa toľko nestaráme o koronu, ale viac o šport. Vieme, že fungujeme v bubline a dodržiavame hygienické pravidlá," vysvetlil Kromer.

Podobný názor prezentoval aj krídelník nemeckého tímu Timo Kastening: "Už nemám príliš chuť sa o tom baviť. Keď ste pozitívny, tak ste pozitívny. Potom môžete už iba dúfať v mierny priebeh a to prajem každému."

Podľa neho existuje riziko infekcie na veľkom turnaji vždy. "Tu nemôžete kontakty úplne vynulovať," zdôraznil 26-ročný hráč Melsungenu.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: