Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Guardiola začal v Bayerne: Prepáčte mi moju nemčinu

(Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 24. jún 2013 o 14:30

Španiel podpísal s mníchovským veľkoklubom kontrakt na tri roky.

MNÍCHOV. Nemecký futbalový veľkoklub Bayern Mníchov v pondelok na tlačovej konferencii v domovskej Allianz Aréne oficiálne predstavil svojho nového trénera Pepa Guardiolu. "Dobrý deň dámy a páni, prepáčte mi moju nemčinu," znela prvá veta bývalého kouča Barcelony.

Jeho zručnosti v materskej reči väčšiny členov jeho nového klubu sú však veľmi sľubné, rozprával pomerne dlho a hoci si príhovor určite pripravil, bolo vidieť že sa snažil v nemčine aj tvoriť: "Posledný rok som strávil v New Yorku a to nie je úplne ideálne miesto na učenie nemčiny. Verím, že sa v tomto jazyku budem zlepšovať."

Od Guardiolu v bavorskej metropole očakávajú nadviazanie na mimoriadne úspešnú uplynulú sezónu. V nej zaznamenal Bayern pod taktovkou Juppa Heynckesa cenné "treble" - triumf v Lige majstrov, v bundeslige i pohári.

"Musím akceptovať, že sa nevyhnem porovnávaniu s minulým ročníkom," vyhlásil nový kormidelník. "Naučil som sa s tým žiť už predtým. Samozrejme, som pod tlakom, ale túto výzvu prijímam bez strachu."

"Som šťastný, že môžem pôsobiť v takomto klube. Je to zároveň veľká pocta, že si Bayern na mňa spomenul. Vybral si ma spomedzi silných kandidátov a to je pre mňa ako dar. Chcel by som sa poďakovať za ponúknutú príležitosť. Niekedy trénujete tím, ktorý sa zachraňuje, inokedy zasa mužstvo s niekoľkobodovým náskokom na prvej priečke. Bayern má za sebou veľmi úspešnú sezónu a bude ťažké nadviazať na môjho predchodcu. Byť trénerom Bayernu však znamená vydať zo seba všetko v každom zápase. Preto som tu," zdôraznil Guardiola.

Ako kouč FC Barcelona nazbieral Guardiola so svojimi zverencami počas štyroch rokov až 14 trofejí.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články