Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Grugger je po operácii mozgu v umelom spánku

SITA|21. jan 2011 o 08:54

Rakúskeho lyžiara Hansa Gruggera udržiavajú po operácii mozgu vynútenej zraneniami z hrozivého pádu v štvrtkovom tréningu na zjazd Svetového pohára v Kitzbüheli v umelom spánku.

KITZBÜHEL. Akútny neurochirurgický zákrok absolvoval po prevoze vrtuľníkom na klinike v Innsbrucku.

"Hans Grugger je stále v umelom spánku. Noc prekonal bez komplikácií, nachádza sa na jednotke intenzívnej starostlivosti neurochirurgického oddelenia," informoval v piatok rakúsky tím. Bližšie informácie o vážnosti Gruggerovho stavu neposkytol, v piatok by však 29-ročnému pacientovi mali spraviť ďalšie testy.

Johann "Hans" Grugger vo štvrtok nezvládol obávaný skok Mausefalle na začiatku supernáročnej trate, keď v rýchlosti vyletel príliš vysoko. V prakticky vzpriamenej polohe sa vo vzduchu pokúsil chybu korigovať a manévrom nájsť správny smer nájazdu do nasledujúcej ostrej ľavotočivej zákruty, ale bez úspechu. Po páde z výšky stratil vedomie a jeho bezvládne telo sa zosunulo svahom asi 30 metrov, kým sa zastavilo. Lekári mu poskytli prvú pomoc, z miesta nehody ho vrtuľníkom prepravili na kliniku v Innsbrucku s vážnymi zraneniami hlavy a hrudného koša.

Grugger sa postavil na štart tréningu ako piaty v poradí, pred ním nemal na Streife nik problémy. Rodák zo salzburského Bad Hofgasteinu je víťazom dvoch pretekov Svetového pohára, z toho dvoch zjazdov a dvoch super G. Postupne slávil úspech v Bormiu (zjazd), Chamonix (zjazd), Val Gardene (super G) a Kvitfjelli (super G). Na stupňoch pre troch najlepších v pretekoch SP stál celkovo deväťkrát.

Súvisiace články