Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Gronov šťastný večer, hetrik proti Slovanu!

Sportnet|Publikované 7. sep 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skBratislavský Slovan sa musel skloniť pred košickými hokejistami. V stretnutí prvého kola extraligy spievala Steel

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Bratislavský Slovan sa musel skloniť pred košickými hokejistami. V stretnutí prvého kola extraligy spievala Steel Aréna po zápase víťazný chorál. Oceliari zdolali belasých 5:2. A útočník HC Košice Stanislav Gron včera koncertoval.

KOŠICE. Tri góly padli z hokejky Stanislava Grona. Odchovanec bratislavského Slovana načal svojich rodákov už v prvej tretine, v druhej zvyšoval na 2:0 a ešte v prostrednej časti upravil na 4:1.

Druhý v extralige

Gron si presne pamätá aj na svoj posledný hetrik. "Vedel by som vám popísať aj všetky tri góly. Padli v čase, keď som hral za Žilinu a bolo to v zápase proti Martinu. Pamätám si to preto, lebo to bol môj prvý a až do zápasu so Slovanom posledný hetrik. Ani na tento nikdy nezabudnem," rozhovoril sa s víťazstvom ale aj streleckou potenciou spokojný krídelník. Presadil sa proti klubu v ktorom vyrastal, no neprikladal tomu mimoriadnu dôležitosť. "Hetrik so Slovanom teší, ale hrial by proti komukoľvek. Už len preto, že ne prichádza každý deň. Škoda len, že to s belasými prišlo teraz a nie v siedmom finálovom zápase v poslednej sezóne."

Mal aj šťastie

Slovan a Košice sú favoritmi extraligy. Oceliari netaja, že veľkého rivala by chceli dostať pod seba. "Dúfam, že sme im dali najavo, že ten titul chceme. Ale vlastne v Slovane sú si toho vedomí, určite nás nepodceňujú, lebo vedia o sile košického kádra. Len verím, že v tejto sezóne budeme šťastnejšími," zaželal si hokejista, u ktorého platilo, že na čo siahol, to skončilo gólom. "Bol som v správnej chvíli na správnom mieste. A trikrát. Mal som aj kus šťastia, že sa ku mne puky odrážali a moji spoluhráči hrali výborne. Bol to môj šťastný večer."

Hráčom v belasých dresoch pri nepriaznivom vývoji stretnutia tak trochu tiekli nervy. Stano to celkom chápal. "Vypracovali sme si dvoj-troj gólový náskok, potom sme to už len kontrolovali. Nemali sme dôvod byť nervózni," povedal muž, ktorý je pripravený za strelecký koncert zaplatiť do hráčskej kasy.

Do Trenčína pre víťazstvo

Vyše osemtisíc divákov sa bavilo. Nechýbali mexické vlny, skandovaný aplauz po zápase, Lipovského tradičný prídavok. "Skvelé publikum, doma sa nám hrá celkom inak ako vonku. Lebo v Steel Aréne stojí za nami fanúšik. Ale body chceme nosiť aj zvonku. Už najbližšie z Trenčína. Na kvalifikáciu ligy majstrov by sme radi odchádzali s plným bodovým extraligovým zásahom. To by bola najideálnejšia východisková situácia. No a potom spravíme všetko preto, aby sme do Košíc dotiahli ligu majstrov."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.