Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Gretzky nenastúpi vo Winter Classic, Lindros či Leetch áno

SITA|27. nov 2011 o 11:25

Hokejová legenda Wayne Gretzky sa rozhodol nehrať v zápase bývalých hráčov v rámci Winter Classic, ktorý sa v tejto sezóne uskutoční 31. decembra na štadióne Citizens Bank Park vo Philadelphii.

NEW YORK.

Na bejzbalovom štadióne klubu Philadelphia Phillies proti sebe pod holým nebom nastúpia veteráni miestnych Flyers a New York Rangers.

O účasť Gretzkého sa snažil generálny manažér Rangers Glen Sather. Podľa servera ESPN líder historických tabuliek produktivity NHL pozvánku odmietol, keďže mal už naplánovanú dovolenku s rodinou. Gretzky hral pod holým nebom v rámci súboja Heritage Classic v novembri 2003, keď v drese Edmontonu nastúpil proti Montrealu.

Vo Winter Classic starých pánov, ktorý bude predzápasom duelu oboch klubov pod holým nebom (uskutoční sa 2. januára), už prisľúbili účasť bývalé hviezdy Flyers Eric Lindros a Rangers Brian Leetch. Na súpiske Flyers sú aj John LeClair, Mark Recchi a Rick Tocchet, tím povedie Pat Quinn. Mike Keenan bude mať na lavičke Rangers aj Adama Gravesa, Johna Vanbiesbroucka či Mika Gartnera.

Súvisiace články