Good Angels zavŕšili skupinu prehrou v Targovišti

(Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|6. feb 2013 o 18:56

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali posledný zápas v základnej skupine Euroligy v rumunskom Targovišti o osem bodov.

TARGOVIŠTE. Basketbalistky deväťnásobného slovenského šampióna Good Angels Košice prehrali vo svojom záverečnom vystúpení v B-skupine Európskej ligy na palubovke rumunského tímu Municipal Targovište 64:72, no i napriek prehre vyhrali svoju skupinu pred tureckým Fenerbahce Istanbul.

Pohoršili si však v celkovej tabuľke pre nasadzovanie tímov v play off, pretože turecké družstvo, ktoré skončilo v B-skupine druhé vďaka horšiemu vzájomnému duelu, zdolalo talianske Schio a pri rovnosti bodov hovoril v jeho prospech podiel strelených a inkasovaných bodov.

Zverenky Maroša Kováčika odohrajú najbližší duel na domácej palubovke o dva týždne v utorok 19. februára, kde odštartujú vyraďovacie súboje so španielsky klubom Perfumerias Avenida Salamanca, ktorá nečakane zvíťazila vysokým rozdielom na palubovke chorvátskeho Záhrebu 86:68.

Fakty

Municipal Targovište - Good Angels Košice (SR) 72:64 (21:13, 16:12, 13:22, 22:17)

Najviac bodov: Margineanová 21, Ajavonová 14 - Piersonová 17, Quigleyová 12, Kulichová 10

TH: 23/17 - 18/14, trojky: 3:4,

fauly: 18:19, 5 faulov: Krivačevičová (Košice).

Ďalšie výsledky: Nadežda Orenburg (Rus.) - Arras Pays d'Artois (Fr.) 89:71, Fenerbahce Istanbul (Tur.) - Famila Schio 82:68

Priebeh zápasu

Domáce hráčky vstúpili do stretnutia Stoenescuovej presným zásahom spoza trojkového oblúka, na ktorý však okamžite odpovedala Kupčíková. Po nej pridali po dva body Quigleyová a Piersonová a Košičanky vyhrávali v 3. minúte 7:3.

7. Arras 12 2 10 750:885 14

O minútu neskôr vyrovnala Matičová (7:7), ktorá bola pri zakončení i faulovaná a následnú šestku dokázala premeniť - 8:7.

Na začiatku 7. minúty síce hosťujúca Krivačevičová vyrovnala na 13:13, no vzápätí domáce družstvo zaznamenalo osembodovú šnúru, na ktorej sa podieľala šiestimi bodmi Margineanová - 21:13.

Rovnakým pomerom sa skončila i prvá štvrtina.

V 11. minúte už slovenský majster prehrával o jedenásť bodov, keď Popová pridala druhú trojku svojho tímu. O minútu neskôr upravila na 25:13 Tichonenková, ktorá premenila jeden z dvoch trestných hodov a až potom sa do streleckej listiny zapísala hosťujúca Sverrisdóttirová - 25:15.

Tá istá hráčka korigovala manko na súpera v 15. minúte jednou premenenou šestkou - 27:18. Po Matičovej dvojbodovom zásahu zo 16. minúty však svietil na ukazovateli skóre stav 31:18.

Hostky dve minúty pred prestávkou síce korigovali po dvoch bodoch Quigleyovej na 25:33, ale štyri body Ajavonovej znamenali, že do druhého dejstva vstupovali s dvanásť bodovým mankom - 25:37.

To znížila v 22. minúte Krivačevičová (29:37), ale rumunský tím bleskovo odpovedal - 41:29. Na rozdiel ôsmich bodov znížili v 24. a 25. minúte Piersonová (33:41 a 35:43) a na začiatku 27. minúty i Kulichová, ale až po dvoch bodoch Lacyovej znamenajúcich stav 39:45 z pohľadu hosťujúceho celku si vzal domáci kouč oddychový čas.

I keď hneď po ňom Robbinsová zaťažilo konto súpera trojkou, na opačnej strane odpovedala rovnakou mincou Sverrisdóttirová.

Slovenský šampión na konci tridsiatej minúty znížil už iba na rozdiel troch bodov, keď sa presadili Piersonová a Lacyová - 47:50.

Vstup do záverečnej desaťminútovky vyšiel domácemu družstvu, ktoré sa po troch zo štyroch trestných hodov a následných dvoch bodoch z hry Ajavonovej ujalo vedenia 56:47.

Košičanky kontrovali trojkou Quigleyovej a vzápätí pridala ďalšie dva body Krivačevičová - 55:52. V 34. minúte sa domácim hráčkam znova podarilo bodovo odskočiť a na 61:54 upravila Margineanová.

Hosťujúci tréner Kováčik si vzal oddychový čas, no v 37. minúte jeho zverenky prehrávali o päť bodov (60:65).

Záver duelu zvládli lepšie domáce hráčky, ktoré sa mohli tešiť z víťazstva 72:64 a postupu do vyraďovacej fázy EL.

Povedali po zápase

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Podali sme jeden z našich slabších výkonov, najmä v prvom polčase sme niektoré situácie riešili katastrofálne a strieľali z väčších vzdialeností. Nedokázali sme sa vyrovnať s ich tvrdou hrou a až veľmi sebaistým prejavom sme nechali súpera urobiť rozhodujúci náskok už v prvom polčase. Napriek našej obrovskej snahe otočiť vývoj duelu sme sa priblížili maximálne na tri body a nadšene bojujúci domáci tím to vydrel."