Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Good Angels sa zajtra v Steel Aréne lúčia s domácou Euroligou

Domáca euroligová rozlúčka. V Steel Aréne sa Košičanky predstavia posledný raz. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 12. mar 2014 o 23:00

Ak si košické basketbalistky chcú vynútiť tretí duel vo Francúzsku, musia Bourges poraziť.

Skalp Bourges si košické basketbalistky z Francúzska nepriniesli. Šampiónovi z krajiny Galského kohúta v prvom zápase play-off Euroligy podľahli 51:59. Pritom v úvodnom zápase série mohli hráčky Good Angels pokojne pomýšľať na víťazstvo, v úvode štvrtej štvrtiny viedli domáce len 44:42. Zajtra sa náš majster bude môcť oprieť o podporu svojich fanúšikov. V Steel Aréne sa v tejto sezóne predstavia žlto – modré posledný raz. Ak si chcú vynútiť tretí rozhodujúci duel vo Francúzsku, na Bourges potrebujú nájsť správny recept.

KOŠICE. Po jedenástom vzájomnom euroligovom vystúpení je bilancia pre Bourges ešte priaznivejšia. Francúzsky klub doma zvládol prvé stretnutie play-off. Pritom súper bol zdolateľný, nevyhol sa chybám, hluchým pasážam, no košické basketbalistky núkajúcu sa možnosť prekvapiť u súpera nevyužili a Bourges podľahli 51:59.

Odveta sa hrá zajtra o 20.00 v Steel Aréne. Víťazstvom by si tím Good Angels udržal nádej na postup do Final Eight.

„Tridsať minút bolo z našej strany dobrých. Rozhodla dvanásťbodová šnúra domácich v poslednej štvrtine. A tak isto bol dôležitý úvod. Tréneri hráčky upozorňovali na to, čo nás čaká, ale ten začiatok nebol podľa našich predstáv. Vo väčšine zápasov potom naháňame zajaca. Musím povedať, že Bourges mal hráčku, ktorá zvláda takéto zápasy. Dumercová dala kôš v čase, keď sa jej tím trápil, vytiahla ich z kaše,“ vrátil sa k utorkovému vystúpeniu vo Francúzsku generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

((a))

Musia sa pridať ešte minimálne dve hráčky

Žlto – modré nemali svoj strelecký deň. Viaceré hráčky nepodali štandardný výkon. Abdiová nastúpila v základnej zostave, no nedala ani bod. Vo svojej koži nebola ani dirigentka Bojovičová.

„V podkošovom priestore je francúzsky celok veľmi silný. Ale mohlo tam byť z našej strany viac odvahy a agresivity. Bojovičovej výkon nie je ani teraz taký, ako sme boli zvyknutí v minulosti, ťažko je potom pomýšľať na úspech, ak nás ťahajú len dve krídla. Musia sa pridať ešte minimálne dve hráčky.“

Do Bourges sa chcú vrátiť na rozhodujúci zápas

S Bourges v tomto ročníku Euroligy Good Angels prehrali trikrát. Posledný duel bol však najvyrovnanejší. A na domácej palubovke by sa náš majster chcel konečne dočkať vytúženého víťazstva.

„Nemáme čo stratiť. Do stretnutia ideme s tým, že do Bourges sa chceme vrátiť na rozhodujúci zápas. Naše družstvo má novú tvár, je celkom iné v porovnaní s tým, ako sme začínali sezónu. So situáciou sa však musíme vysporiadať, ak chceme pomýšľať na možnosť bojovať o Final Eight. Vo väčšine hráčok bol po prvom zápase pocit premrhanej príležitosti. Teraz totiž Bourges nebol súper o triedu lepší. Počas tretej štvrtiny sme ich mali na lopate. Ubránili sme ich na osem bodov, ale nepresadili sme sa v útoku,“ poznamenal Jendrichovský.

Domáca rozlúčka s euroligovou sezónou

Zajtra večer sa budú žlto – modré lúčiť pre túto sezónu so Steel Arénou. Basketbalistky do nej dokázali pritiahnuť divákov a generálny manažér Good Angels verí, že fanúšik si cestu do hľadiska nájde ešte raz.

Slovenský šampión potrebuje podporu a pravé domáce prostredie, trebárs také búrlivé ako zažili Košičanky vo Francúzsku.

„Tých dvaapoltisíc našich verných príde určite. A ak sa k tomu pridajú ďalší, budeme šťastní. Diváci sa môžu prísť rozlúčiť s euroligovou sezónou. Budem im veľmi vďačný a rovnako aj dievčatá, ak nám pomôžu. Tak skoro potom basketbal v Steel Aréne nebude.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.