Good Angels rozstrieľali v eurolige Gospič

Danielle Mc Cray z Košíc a Sandra Mandir z Gospiča.
Danielle Mc Cray z Košíc a Sandra Mandir z Gospiča. (Autor: SITA/Ivan Fleischer)
Sportnet|14. dec 2011 o 18:44

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v 10. kole C-skupiny Európskej ligy nad chorvátskym tímom Gospič Croatia po jednoznačnom priebehu 106:66.

Basketbalistky slovenského majstra Good Angels Košice zvíťazili v 10. kole C-skupiny Európskej ligy 2011/2012 na domácej palubovke nad chorvátskym tímom Gospič Croatia po jednoznačnom priebehu 106:66 a zlepšili si vyhliadky v boji o postup do play off EL.

KOŠICE. Strelecký účet stretnutia odštartovala hosťujúca Ivezičová (0:2), no v ďalšom priebehu hry už diktovali tempo Košičanky. Súpera dobre bránili predovšetkým pri streľbe spoza trojkového oblúka, navyše sa im darilo v koncovke a v 4. minúte už viedli o sedem bodov 14:7.

Domáce hráčky pokračovali v nasadenom tempe aj v ďalších minútach a o šesť minút neskôr už vyhrávali 29:15. Chorvátsky klub pôsobil odovzdaným dojmom, nedarilo sa mu v zakončení a ťažko sa presadzoval cez kompaktnú obranu Košičaniek. Do polčasu svietil na ukazovateli skóre stav 61:34 a domáce hráčky mohli pomýšľať na úvodnú stovku v EL.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, domáce hráčky pokračovali v koncentrovanom výkone a postupne zvyšovali svoje vedenie. V 30. minúte po úspešnej dvojke Vieruovej viedli už 88:51 a v záverečnej desaťminútovke kontrolovali priebeh hry. Súper bojoval už iba o česť a otázkou zostávalo iba to s akým "výpraskom" z Infinity arény odíde. Napokon Košičanky zvíťazili 106:66 a zaknihovali historický stobodový zápis v EL.

Zverenky trénera Štefana Sviteka v ďalšom kole v stredu 11. januára 2012 privítajú na domácej palubovke taliansky tím Cras Basket Taranto.

Štefan Svitek (tréner Košíc): "O stovke som pred zápasom ani nesníval. Súperky nepatria medzi slabé tímy, vedia byť veľmi nebezpečné. My sme však ukázali našu silu. Rozhodujúci bol prvý polčas, v druhom sme potvrdili náš dobrý výkon."

Stipe Bralič (tréner Gospiča): "Košice podali excelentný výkon, a tak o ich víťazstve nebolo pochýb. Vedeli sme o ich silných stránkach, no napriek tomu nás na palubovke prevýšili svojou agresivitou a obranou."

((a))

ico

Good Angels Košice - Gospič Croatia 106:66 (61:34)

Štvrtiny: 29:18, 32:16, 27:17, 18:15.

Zostava a body Košíc: Vieruová 20, McCrayová 19, Kupčíková 18, Bojovičová 2, Lawlessová 9 (Pedersenová 18, Sverrisdottirová 7, Pindrochová 4, Jurčenková 3, Hricková a Čarnoká po 2, Némethová 0) - najviac bodov Gospič: Mandirová 21, Ivezičová 15, McBrideová 9.

TH: 34/32-21/16, trojky: 2:6, osob. chyby: 20:21, rozhodovali: Roony Denis (Bel.), Andris Aunkrogers (Lot.), Michel Glod (Lux.), 2 500 divákov (vypredané).