Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Good Angels budú mať v kádri Žirkovú a zrejme aj Kupčíkovú

Ešte vraj nepovedala posledné slovo. M. Kiššová sa možno na palubovky raz vráti. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 8. júl 2016 o 22:00

Generálny manažér Good Angels má v tomto období aj plné ruky práce so stavbou kádra

Slovenské basketbalové reprezentantky nad 40 rokov pod vedením Daniela Jendrichovského získali na majstrovstvách Európy v maxibasketbale strieborné medaily. Vo finále prehrali naše reprezentantky s Ruskom 54:63. Z pohľadu organizácie bolo podujatie konané v srbskom meste Nový Sad podľa trénera Sloveniek výborne zvládnuté.

KOŠICE. K maximálnej spokojnosti chýbalo Danielovi Jendrichovskému už len lepšie zvládnutie posledného duelu na šampionáte.

„Chýbalo spraviť ten posledný krôčik. Tréner Jankovič mi povedal, že čo je to za majstra sveta, ktorý nevyhrá majstrovstvá Európy,“ povedal s úsmevom Jendrichovský.

Na margo finálového duelu dodal: „Je nutné priznať, že Rusky hrali to finále fantasticky. Veril som, že ich môžeme zdolať. Začiatok zápasu bol veľmi opatrný a prvú štvrtinu sme prehrali 11:13. Čo podľa mňa rozhodlo bol náš nedisciplinovaný a ustráchaný výkon v druhej štvrtine. Po sedemnástich minútach sme prehrávali 14:35. Podarilo sa nám však dotiahnuť na rozdiel štyroch bodov a veril som, že to ešte môžeme otočiť. Zradili nás však trestné hody, ktoré sme v závere netrafili štyrikrát za sebou.“

Kiššová ešte nepovedala posledné slovo

Ruské basketbalistky neprehrali na šampionáte ani jeden zápas a zaslúžene sa tak radovali zo zisku titulu.

„Myslím, že môžem povedať za celé družstvo, že to bola fantastická akcia, ktorá bola nielen po športovej stránke organizačne skvele zvládnutá. Spoločenský program bol výborné zvládnutý a pre hráčky bolo super, že mohli stráviť desať dní so svojimi bývalými spoluhráčkami,“ skonštatoval Jendrichovský.

Generálny manažér Good Angels má v tomto období aj plné ruky práce so stavbou kádra. Len nedávno sa Martina Kiššová rozhodla ukončiť aktívnu kariéru a po Žofii Hruščákovej je tak druhou hráčkou, ktorá v nasledujúcej sezóne neoblečie žlto-modrý dres.

„Priznám sa, že som to nečakal. Je to rozhodnutie, ktoré musela určite dlho zvažovať. Basketbalový život bol ku nej veľmi krutý. Ja osobne si myslím, že ešte zďaleka to nebolo jej posledné slovo. Lekári aj fyzioterapeuti urobili fantastickú prácu, Martina je fyzicky v poriadku len sa musí dať dokopy aj psychicky. Viem ako ona miluje tento šport a ako chcela byť úspešná, takže určite jej nezávidím jej momentálnu situáciu.“

Trh je momentálne mŕtvy

Z hráčok zatiaľ generálny manažér slovenského majstra ráta s dvomi skúsenými oporami, ktoré sú medzi košickými fanúšikmi mimoriadne obľúbené.

„Okrem Zuzky Žirkovej je to aj Lucka Kupčíková, s ktorou som si istý, že sa v blízkej dobe dohodneme. Zatiaľ sa nie je kde ponáhľať, pretože trh je momentálne mŕtvy a po tom ako som oznámil, že pokračujeme ďalej sa agenti predháňajú s tým aby nám ponúkli svoje hráčky. Ja však budem mimoriadne obozretný a budem dôkladne všetko preverovať,“ povedal Jendrichovský.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.