Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Gól M. Kizáka by sa ujal aj na televíznych obrazovkách

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

Vranov - V stretnutí medzi MFK Vranov a ŠK Odeva Lipany sa mohli do streleckej listiny zapísať hneď viacerí hráči. Najväčšie šance odpáliť erupciu

radosti vo svojom tábore mali v domácom drese T. Komár, ktorého delovku zastavil na čiare J. Štieber a do brvna páliaci B. Petro. Na strane Lipian si loptu na biely bod v 24. min. postavil M. Džubák a jeho strelecký pokus po zemi do stredu brány skončil na nohách A. Dedinského. Šťastena sa nakoniec rozhodla venovať jediný gól vo vyrovnanom zápase na konto hosťujúceho Mariána Kizáka, pretože pri zakončení predviedol zo všetkých hráčov najviac streleckého majstrovstva. V 65. min. si útočník Lipian prebral v pokutovom území súpera prihrávku od Ľ. Jacka, šikovne sa obtočil okolo protihráča a nechytateľne vymietol pavučinu v bráne A. Dedinského. "Musím sa priznať, že skórovať sa mi podarilo aj vďaka istej dávke šťastia. Prebral som si loptu, zasekol a vypálil. V prvom rade som sa snažil trafiť bránu a nakoniec mi to vyšlo tak, že lopta zaletela do vzdialenejšieho horného rohu. Už pred tým som mal dva strelecké pokusy, no ani jeden z nich sa neujal. Napr. v predchádzajúcich stretnutiach sme si tiež dokázali vypracovať dostatok šancí, ale máme problém premieňať ich. Dnes sme mali tri šance a som rád, že gólom sa skončila aspoň tá moja," konštatoval po stretnutí spokojný M. Kizák.

Pre Lipany pohybujúce sa na spodných tabuľkových poschodiach majú tri body z trávnika súpera vysokú cenu. Okrem toho sa hostia v tabuľke plusových a mínusových bodov prepracovali pred Vranov, ktorý sa v doterajšom priebehu súťaže pohyboval na inej úrovni. Tréner Lipian Jozef Dudič si bol svojho súpera pozrieť pred týždňom proti St. Ľubovni osobne a táto investícia sa mu vyplatila. "Dnes sme sa sústredili skôr na defenzívu ako ofenzívu a vyšlo nám to. V domácich zápasoch si dokážeme síce vypracovať veľké množstvo šancí, no keďže máme problém s koncovkou, body nám utekajú. Myslím si, že naše postavenie v tabuľke určite nezodpovedá nášmu hernému prejavu," vysvetľoval M. Kizák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.