Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Gemerská Hôrka sa v príprave stretla s treťoligovou Detvou

(Autor: ilustračné - Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 20. feb 2017 o 23:00

Hralo sa na umelej tráve v Rimavskej Sobote.

GEMERSKÁ HÔRKA. Futbalisti piatoligovej Gemerskej Hôrky si v nedeľu hodinu po poludní zmerali sily s treťoligovou Detvou. Hralo sa na umelej tráve v Rimavskej Sobote.

„Pre mňa ako Detvanca to bol dnes zaujímavý zápas aj keď len prípravný. Vyrastal som v Detve a poznám sa ľudmi či už vo vedení klubu alebo aj v hráčskom kádri. Som povďačný, že prijali pozvanie na toto pre mňa o to viac zaujímavé stretnutie, kde podali chlapci pekný výkon a potrápili sme v určitých chvíľach Detvancov,“ povedal prezident FK Gemerská Hôrka Jaroslav Švehla.

Prípravný futbal: Gemerské Hôrka - Detva: fotogaléria

21.2.2017

„No rozdiel dvoch líg bol citeľný hlavne v istej rozohrávke a presnosti, ktorou my zatiaľ bohužiaľ nedisponujeme. Verím však, že tvrdým a ctižiadostivým tréningom dosiahneme potrebné veci, ktoré rozhodujú zápasy. Hlavne stále dokola spomínaná disciplína a plnenie pokynov na hracej ploche, pretože bez toho ťažko dokážeme vyhrávať stretnutia. K tomu finálna prihrávka spolu zo zakončením. To je to, na čo by som poukázal ako na nedostatky. Prvý polčas bol dobrý. Súper premenil štandardku a vsietil prvý gól. Do polčasu sa nič nezmenilo až na zranenie Prónayiho, ktorý po štvrťhodine hry šiel pod sprchy."

"Po prestávke sa porúčal aj Z. Farkaš po strete zo súperom a čo je najhoršie aj náš jediný gólman Z. Farkaš st. zo súboja pred bránkou odkráčal z krvavým nosom predčasne pod sprchy. Zastúpil ho v bránke už hrajúci tréner V. Vávra a v celku mu to tam pasovalo. Zranenia boli fakt nešťastná zhoda náhod, lebo zápas sa hral slušne bez nejakých zbytočností a faulov, za čo vyzdvihnem obe strany, lebo o tomto je príprava. Zahrať si a vyskúšať rôzne varianty. Za nás skóroval D. Gere, ktorý podal tiež svoj optimálny výkon. Pochválim aj duo Szkokan, T. Kardoš, ktorí to dobre riadia zozadu. Bolo to pekné stretnutie.“

Štatistika

Gemerská Hôrka – Detva 1:3 (0:1)

góly za Gemerskú Hôrku D. Gere.

GEMERSKÁ HÔRKA: Farkaš – Lörinc, Szkokan, T. Kardoš, Madarasz, Z. Farkaš, J. Kovács, D. Gere, Hruška, Bodnár, Prónayi, striedali V. Kovač, Fazekaš, Vávra, Laven, Gyuran.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.