Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Gemerská Hôrka prezimuje v prehustenom strede

FK Gemerská Hôrka. V aktuálnej tabuľke sú na deviatom mieste. (Autor: kcs)
Sportnet|Publikované 25. nov 2014 o 00:00

Tretím najúspešnejším gemerským piatoligistom v jesennej časti aktuálneho ročníka bola Gemerská Hôrka.

Tretím najúspešnejším gemerským piatoligistom v jesennej časti aktuálneho ročníka bola Gemerská Hôrka, ktorá v polčase siedmej sezóny v najnižšej regionálnej súťaži drží deviatu priečku. Jesenná časť bola vzácne vyrovnaná, keď prakticky medzi štvrtým až deviatym miestom je iba dvojbodový rozdiel.

GEMERSKÁ HÔRKA. Piatoligisti z Gemerskej Hôrky podávajú už niekoľko sezón vyrovnané výkony, keď podobne ako teraz aj v ostatných troch sezónach vrátane predohrávok zimovali na deviatom mieste.

Mužstvo aj v aktuálnej sezóne vedie hrajúci tréner Lippai, ktorý pred časom nahradil na tomto poste R. Klinka.

Hôrka bude nateraz pokračovať v tréningovom procese aj s využitím telocvične v prípade nepriaznivého počasia.

V troch derby dohrávali desiati

V domácom prostredí piatoligisti Gemerkej Hôrky naplno bodovali až v siedmom kole, keď deklasovali v derby Gemerskú Polomu. Následne už neprehrali ani raz a postupne zdolali Ťahanovce, Dobšinú, Malú Idu a v predohrávke i Kokšov– Bakšu.

V tomto predohrávanom stretnutí D. Bodnár ešte nepremenil nariadenú penaltu, čím by poistil domáce vedenie. Dve nerozhodné výsledky si zaknihovali so Sokoľanmi a Čečejovcami. Vonku raz zvíťazili a to v Turni n/B, kde víťazný gól dosiahol obranca Izák.

Práve on musel v prvom kole v Kokšove–Bakši zastúpiť i zraneného gólmana Kovácsa.

V Betliari si body podelili a v Kokšove–Bakši, Ďurkove, Košickej Novej Vsi, Krh. Podhradí a Geči prehrali. V troch derby stretnutiach nedohrali s plným počtom hráčov.

V Betliari boli už po štvrťhodine vylúčení domáci Cilovič a Zsóri z Gemerskej Hôrky, v Dobšinej domáci A. Gallo a na strane Gemerskej Hôrky Betík. V Krh. Podhradí zase nedohral gólman Szabó Dózsa.

Začiatok jesene bol rozpačitý

Hôrka začala podobne ako pred rokom s dvojzápasom na pôde súperov.

„V prvom stretnutí sme nebodovali, ale z Turne sme sa už vrátili s plným počtom bodov. Čo z toho, keď v následných dvoch zápasoch doma sme iba remizovali. Po rozpačitom úvode nasledovali dobré, ale i slabšie stretnutia, čo svedčí o nevyrovnanej forme kolektívu. Veľmi slabo sme zahrali v derby v Krh. Podhradí, nakoľko sa v obrannej činnosti kopili chyby jedna radosť. Chlapci boli pravdepodobne premotivovaní, veď za šesť sezón sme ešte v Podhradí nevyhrali. Naopak, veľmi dobrý bol domáci zápas s Malou Idou, ale i Kokšovom–Bakšou v predohrávke. Tam sa však potvrdilo, že šance nedokážeme zužitkovať na strelenie väčšieho počtu gólov. V Košickej Novej Vsi sme mali sedemdesiat minút hru pod kontrolou a nakoniec prehráme tesným skóre. Musíme jednoznačne zlepšiť premieňanie šancí a verím, že tak bude i bodov viac,“ zhodnotil jeseň tajomník FK Gemerská Hôrka Ladislav Špánik.

O zimnej príprave je ešte predčasné hovoriť, ale Hôrka má už v pláne naštartovať ju turnajom na Rožňavskom pohári.

„Tento rok by sme toto podujatie chceli zobrať vážnejšie ako vlani, nakoľko vtedy tam boli iba štyria hráči a ostatní boli chlapci z okolia. Ak sa podujatie uskutoční, prídeme už kompletne. Chlapci už v Maďarsku navštevujú telocvičňu a, samozrejme, neskôr pripravujeme aj prípravné zápasy. V jeseni nás reprezentovalo aj béčko na okresných trávnikoch a s ich výkonom a umiestnením na štvrtom mieste som nadmieru spokojný, nakoľko gro mužstva tvorili starší hráči,“ dodal L. Špánik.

R. Szkokana arbitri ochudobnili

V stretnutí Hôrky proti Malej Ide padol vedúci gól domácich už v 5. min.

„Gól padol po peknej hlavičke syna R. Szkokana. Aké však bolo moje prekvapenie, keď som doma zistil, že v elektronickom zápise rozhodcu figuruje M. Lörinc, ktorý pri tej akcii nablízku ani nebol,“ povedal otec Štefan Szkokan.

Škoda, že sa stávajú aj takéto veci, ale keď došlo k omylu zo strany rozhodcu, správnosť strelca mal overiť predovšetkým aj kapitán mužstva pri preberaní registračných preukazov.

Na deviate miesto nepatríme

Druhým najlepším strelcom mužstva je D. Bodnár, ktorý strelil osem gólov a nepremenil jednu penaltu.

„Hlúpe chyby mrzia, hlavne dve domáce nerozhodné zápasy. I keď som nepremenil penaltu v predohrávke, našťastie na víťazstvo stačil gól Atillu. Škoda ďalšej straty bodov v Betliari a ak sme kompletní, v Kokšove–Bakši a Košickej tak s určitosťou bodujeme naplno. Bez tréningov sa futbal hrať nedá a my trénujeme iba raz do týždňa. To by sa malo zmeniť, taktiež herný prístup a potom môžeme uvažovať aj o postupe,“ konštatoval D. Bodnár.

Fakty

Strelci: 10 gólov - Lippai, 8 gólov - D. Bodnár, 3 góly - A. Bodnár, 1 gól - Izák, Ištók, Jankóšik, R. Szkokan, M. Lörinc.

Káder: G. Kovács, Z. Temetei Farkaš, M. Szabó Dózsa, M. Lörinc, D. Bodnár, Demjén, Ištók, R. Szkokan, A. Bodnár, V. Kováč, Betík, Tóth, Lippai, Jankóšik, Vrškoví, Š. Bodnár, D. Zsóri, R. Lörincz, Dostál, K. Ragyina.

kcs

Súvisiace články