Gelničania prehrali v Leviciach

Sportnet|1. mar 2010 o 00:00

Cez uplynulý víkend sa odohrali stretnutia štvrtého kola nadstavbovej časti druhej hokejovej ligy. Tým sa skončila prvá časť súťaže. Diváci videli aj úrodu gólov, keď Nitra i Púchov súperom nadeľovali. Všetky stretnutia sa skončili podľa očakávania. Po po

KOŠICE. lovici nadstavbovej časti je na špici Púchov, ktorý je na najlepšej ceste priameho postupu do prvej hokejovej ligy. O druhý celok, ktorý sa dostane do baráže, budú bojovať Nitra a Rim. Sobota.

Púchov - Rim. Sobota 6:2 (1:0, 2:1, 3:1). Po vyrovnanej úvodnej tretine sa vedúci celok súťaže dostal do tempa a začal aj nadeľovať, keďže sa mu darilo strelecky. Hostia na súpera nestačili a dali iba dva góly. Góly: Štubňa, Filo, Vraník, Zalčík, Ladecký, Doležel - P. Ďubek, Bačkor. Vylúčení: 8:8, bez vyšších trestov. Presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Diváci: 276. Rozhodovali: Jung - Tvrdoň, D. Matula.

HK Nitra - Dubnica n/Váhom 8:1 (4:0, 3:0, 1:1). Hostia po prvej tretine na svojom konte mali už štyri góly a v druhej inkasovali ďalšie a na ukazovateli svietilo 7:0. Hra v poslednej tretine bola vyrovnaná a hostia dosiahli aj čestný úspech. Góly: Tománek, Vasiľko po 2, Bartík, Hudák, Struonek, Krúpa - Pakši. Vylúčení: 3:9, navyše hosťujúci Brandis inkasoval 10 min. OT. Presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 113. Rozhodovali: Píšťanský - Markovič, Danko.

Levice - Gelnica 4:2 (2:0, 1:2, 1:0). Zápas celkov z dolnej časti tabuľky bol vyrovnaný, bojovný a rýchly. Domáci však mali viac hry a nakoniec zaslúžene si pripísali body. Góly: Osterdák 2, Ozimák, Socha - Cvejn, Rothmayer. Vylúčení: 5:14, navyše hosťujúci Znak 10 min. OT + DKZ. Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Diváci: 172. Rozhodovali: Matoušek - Synak, Paul Jučok.

1. Púchov 4 3 0 1 0 17:6 12

2. HK Nitra 4 1 2 0 1 17:10 10

3. Rim. Sobota 4 2 0 0 2 18:18 9

4. Dubnica n/Váhom 4 1 1 0 2 16:22 6

5. Levice 4 1 0 0 3 13:16 4

6. Gelnica 4 1 0 0 3 8:17 4

Piate, prvé odvetné kolo nadstavbovej časti sa hrá počas dvoch dní. Už v sobotu 6. marca so začiatkom o 17. hodine privíta Rim. Sobota Nitru a o pol hodiny neskôr Gelnica vedúci Púchov. Kolo dokončia v nedeľu 7. marca zápasom Levice - Dubnica n/Váhom, ktorý má začiatok o 17.30 hod.