Gavenda deviaty v Hoogerheide

SITA|20. jan 2008 o 15:29

HOOGERHEIDE 20. januára (SITA) - Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda obsadil 9. miesto v pretekoch mužov do 23 rokov na posledných pretekoch Svetového pohára v holandskom Hoogerheide. Gavenda finišoval ...

HOOGERHEIDE 20. januára (SITA) - Slovenský cyklokrosár Róbert Gavenda obsadil 9. miesto v pretekoch mužov do 23 rokov na posledných pretekoch Svetového pohára v holandskom Hoogerheide. Gavenda finišoval s vyše štvorminútovým odstupom za Belgičanom Nielseom Albertom. V pretekoch mužov-elite potvrdil dobrú formu týždeň pred majstrovstvami sveta v Taliansku Holanďan Lars Boom, ktorý vyhral druhé podujatie SP v rade a tretie v sezóne. Cyklistický obojživelník, ktorý je svetovým šampiónom do 23 rokov na ceste i v teréne, v domácich podmienkach triumfoval pred Belgičanmi Bartom Wellensom, Erwinom Verveckenom a Svenom Vanthourenhoutom. Suverén sezóny Sven Nijs sa v Hoogerheide trápil a skončil až na 12. priečke. Slováci v hlavnej kategórii neštartovali.

Výsledky - preteky Svetového pohára v cyklokrose v Hoogerheide:

Muži-elite: 1. Lars Boom (Hol.) 1:04:43 h, 2. Bart Wellens +36, 3. Erwin Vervecken +1:12, 4. Sven Vanthourenhout (všetci Belg.), 5. Richard Groenendaal (Hol.) obaja +1:22, 6. John Gadret (Fr.) +1:34

Muži do 23 rokov: 1. Niels Albert (Belg.) 56:46 min, 2. Jempy Drucker (Lux.) +1:46, 3. Aurelien Duval (Fr.) +2:14,... 9. Róbert Gavenda (SR) +4:08

Juniori: 1. Arnaud Jouffroy (Fr.) 43:02, 2. Ľubomír Petruš (ČR) +15, 3. Marek Konwa (Poľ.) +22

Ženy: 1. Hanka Kupfernagelová (Nem.) 38:50, 2. Maryline Salvetatová (Fr.) +57, 3. Helen Wymanová (V. Brit.) +1:08