Pondelok, 12. apríla, 2021Meniny má Estera

Košice predstavili nového generálneho manažéra, môže si za ne ešte zahrať

Gabriel Spilar (vpravo). (Autor: TASR)
TASR|5. mar 2021 o 14:30

Gabriel Spilar berie ponuku od HC Košice ako výzvu.

KOŠICE. Bývalý hokejový útočník Gabriel Spilar sa stal generálnym manažérom HC Košice. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Spilar nahradí vo funkcii Jana Šťastného.

"Po ukončení spolupráce s Janom Šťastným sme potrebovali zastrešiť dôležité úlohy športového úseku. Gabriel je začínajúci perspektívny manažér, ktorý má prehľad a výborné vzťahy s hráčmi i trénermi a to nielen na Slovensku," uviedol výkonný riaditeľ HC Miloslav Klíma.

"Vďaka bohatým hráčskym skúsenostiam pozná moderné trendy v hokeji a sme presvedčení, že dokáže pokračovať v začatej transformácii športovej časti klubu. Navyše, je to veľký košický srdciar a jeden z rekordérov nášho klubu. Pokúsime sa vytvoriť podmienky a urobiť všetko preto, aby sme v Gabrielovi našli dlhodobú a stabilnú manažérsku oporu," pokračoval.

Spilar začal sezónu 2020/2021 v drese michalovskej Dukly, ale pre zdravotné problémy sa v októbri dohodol s klubom na ukončení spolupráce.

Jeho prechod do manažérskej pozície však nevylučuje možný návrat na súťažný ľad. "Ak to jeho zdravotný stav a pripravenosť dovolia, budeme veľmi radi, ak za Košice nastúpi," dodal Klíma.

Spilar odohral v Košiciach prevažnú časť kariéry, v rokoch 2014 a 2015 získal v drese HC dva majstrovské tituly. Celkovo ich má v zbierke päť.

Pôsobenie v manažérskej pozícii vníma ako novú výzvu.

"Ďakujem HC Košice za dôveru. Aktuálne priority sú dostať klub do play off a vyskladať káder pre ďalšiu sezónu. Podmienky pre hráčov sú na vysokej úrovni. Zároveň sú v klube rozpracované veľmi zaujímavé a perspektívne projekty. Verím, že sa plány podaria a tvrdou tímovou prácou dostaneme klub na pozície, na ktoré patrí," uviedol.


Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
18:30
KHL - Gagarin Cup
SKA St. Petersburg vs. CSKA Moskva
01:00
NHL - NHL
Carolina Hurricanes vs. Detroit Red Wings
01:00
NHL - NHL
Columbus Blue Jackets vs. Chicago Blackhawks
Kurzy prináša