Gáborík sa v Colombuse uviedol víťazným gólom

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. apr 2013 o 05:31

Marián Gáborík úspešne debutoval v drese Columbusu, keď strelil gól a prihrával. Rovnako sa darilo aj Jaromírovi Jágrovi, ktorý rozhodol o výhre Bostonu.

Gáborík bol v 45. minúte zápasu v správnom čase na správnom mieste: Brandon Dubinsky, jeho bývalý spoluhráč z New Yorku, odviedol výbornú prácu v rohu klziska, bekendom poslal prihrávku pred bránku a Gáboríkovi už stačilo iba správne nastaviť hokejku.

Obaja hráči boli aj pri úvodnom góle v druhej tretine. Blue Jackets hrali vtedy presilovku, Gáborík sa najprv pokúšal prekonať brankára samostatne, ale keď jeho pokus zblokovali, prihral Wisniewskemu, ktorý si vymenil puk s Dubinskym, a vzápätí tvrdou strelou otvoril skóre.

Gáboríka, ktorý odohral 16 minút, so ziskom dvoch bodov vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

V Bostone zaznamenala jediný gól zápasu proti New Jersey nová akvizícia domácich Jaromír Jágr, pri pätnástom presnom zásahu českého útočníka v sezóne asistoval aj slovenský obranca Zdeno Chára. Ten bol s viac ako 25 minútami na ľade najvyťaženejším hráčom na ľade a zaznamenal jubilejnú desiatu gólovú prihrávku v ročníku.

Šieste víťazstvo v ôsmom štarte si pripísal slovenský brankár Peter Budaj, ktorého Montreal zdolal doma Winnipeg presvedčivo 4:1.

Gólman Canadiens kryl až 33 striel súpera, mal úspešnosť 97,1 percenta a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Po šesťzápasovej absencii pre zranenie v hornej časti tela sa do zostavy Chicaga vrátil Marián Hossa a v jednom tíme sa stretol s krajanom Michalom Handzušom, ktorý debutoval po príchode zo San Jose. Slováci sa bodovo nepresadili a Blackhawks prehrali doma so St. Louis 3:4 po nájazdoch.

V nich sa predstavili obaja slovenskí útočníci - Hossa tvrdou strelou prekonal Briana Elliotta, Handzušovi sa skórovať nepodarilo.

New York Islanders s obrancom Ľubomírom Višňovským prehrali 1:2 po nájazdoch vo Washingtone.

Z víťazstva sa tešil slovenský útočník Richard Pánik, ktorého Tampa Bay triumfovala v Caroline suverénne 5:0 a gólman Ben Bishop sa po trejde z Ottawy hneď prezentoval čistým kontom a až 45 úspešnými zákrokmi.

NHL - štvrtok

Nashville - Columbus 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 33. Klein (Hörnqvist, Legwand) - 29. Wisniewski (Dubinsky, GÁBORÍK), 45. GÁBORÍK (Dubinsky, Calvert), 51. Calvert (Ťutin)

Mariána Gáborík vyhlásili za prvú hviezdu zápasu.

Toronto - Philadelphia 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Góly: 4. Kuľomin (Lupul, Phaneuf), 17. Liles (Grabovskij, McLaren), 47. Van Riemsdyk (Phaneuf, Franson) - 2. Gagne (Gustafsson, Fedotenko), 19. Voráček (Couturier, Read), 21. B. Schenn, 36. Rosehill (Couturier), 60. L. Schenn (Gustafsson, Giroux)

Washington - New York Islanders 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. M. Green (M. Johansson, Nicklas Bäckström), rozhodujúci sam. nájazd Ovečkin - 56. Okposo (F. Nielsen, Bailey)

Carolina - Tampa Bay 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)

Góly: 21. Purcell (Carle), 36. Pyatt (Killorn, E. Brewer), 40. Aulie (Stamkos, St. Louis), 43. St. Louis (Pouliot, Carle), 48. Pouliot (Stamkos, St. Louis)

Montreal - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 11. Ryder (B. Gionta, Eller), 23. Ryder (Subban, Bouillon), 26. B. Gionta (Eller, Subban), 48. Galchenyuk (Moen, Ryder) - 9. Burmistrov (Clitsome, Ladd)

Peter Budaj (Montreal) mal 33 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia

Chicago - St. Louis 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. Toews (Seabrook, P. Kane), 26. Saad (Toews), 56. Stalberg (Rozsíval, Bickell) - 17. Cracknell (C. Porter, Reaves), 44. Cracknell (Porter), 48. Backes (Bouwmeester, Steen), rozhodujúci sam. nájazd Shattenkirk

Phoenix - Detroit 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Stone (Yandle, Boedker), 29. Conner (Boedker, Vermette), 37. Doan (Hanzal, Yandle), 60. Hanzal (Stone) - 2. Filppula (Nyquist, B. Smith), 59. Cleary (Franzén, Zetterberg)

Los Angeles - Minnesota 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Justin Williams, 4. J. Carter (M. Richards, Doughty), 24. Justin Williams (Kopitar, Regehr)

Vancouver - Edmonton 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Bieksa (H. Sedin, Garrison), 35. H. Sedin (D. Sedin, Hamhuis), 47. Higgins (D. Roy, Hanse)

Boston - New Jersey 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 22. Jágr (Marchand, CHÁRA)