Lučenec jasne zdolal Nové Zámky, Leviciam zabrali ukrajinské posily

Momentka zo zápasu MIMEL Lučenec - MŠK Nové Zámky.
Momentka zo zápasu MIMEL Lučenec - MŠK Nové Zámky. (Autor: Facebook MIMEL Lučenec)
TASR|14. okt 2023 o 22:34

Zastrieľali si aj futsalisti Prievidze.

BRATISLAVA. Po reprezentačnej prestávke pokračovala Niké Futsal Extraliga kvartetom zápasov 3.kola, v sobotu sa kolo skompletizovalo dohrávkou v Žiline, Makroteam si po víťazstve 4:2 nad bratislavskou 4FSC FTVŠ UK pripísal prvé dôležité body v sezóne.

FSC Prievidza, aj keď krátko pred zápasom prišla o dvoch hráčov, odohrala proti Banskej Bystrici kvalitný zápas.

Skóre zápasu otvoril hosťujúci Rafanides, ešte do polčasu však Hudek a Pham Thanh otočili skóre v prospech domácich.

O osude duelu rozhodol krátky úsek okolo 30. minúty, v ktorom zverenci Romana Sedlárika strelili tri góly (7:2).

Obhajca z Lučenca privítal v domácej ARENE súpera z Nových Zámkov. Ten prišiel s dobrou defenzívou, umne čakal na protiútoky a predviedol bojovný výkon.

V prvom dejstve zabrali zahraničné posily, ktoré strelili oba góly. V 30. minúte bol stav 4:2, misky váh definitívne naklonili na stranu MIMELu až góly Fehérváriho a Čeřovského.

Kapitán Attila Fehérvári: "Zvládli sme zápas, aj keď si myslím, že to nebolo z našej strany dobré. Zámky prišli brániť a darilo sa im to v celku dobre. Ťažko sa nám presadzovalo, šance sme mali, ale nedokázali sme ich pretaviť do gólov. Dnes asi iba spokojnosť s tromi bodmi. O týždeň máme zápas jesene, potrebujeme sa pripraviť lepšie a verím, že aj diváci nás poženú za víťazstvom."

Leviciam proti Bardejovu zabrali ukrajinské posily, strelili tri zo štyroch gólov. Dima Fedyk bol najlepším hráčom na ihrisku, v tíme súpera sa blysol dvoma gólmi Loskot.

Šláger kola v ŠH FTVŠ nemal víťaza, aj keď Košičania v závere zahodili nemožné. Do rýchleho vedenia išli domáci, keď Buzek už v tretej minúte prekonal Obermana.

Hostia po strele Korčeka aj s prispením Šlehofera vyrovnali, vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Podpor Pohybu, keď Marton poslal svoj tím do vedenia.

Diváci videli už iba jeden gól, ktorým Genčúr vyrovnal na konečných 2:2.

Niké Futsal Extraliga - 3. kolo:

FSC Prievidza - MIBA Banská Bystrica 7:2 (2:1)

Góly: 16. Hudek, 18. a 30. Pham Thanh, 31. a 39. Paesano, 31. Xia, 40. Laco - 11. Rafanides, 36. Vajda

MIMEL Lučenec - MŠK Nové Zámky 6:2 (2:0)

Góly: 11. Machado, 16. Lemos Diniz, 24. a 31. Fehérvári, 27. Ostrák, 39. Čeřovský - 26. Garay, 30. Marík R.

Futsal Team Levice - Partizán Bardejov 4:2 (1:1)

Góly: 8. a 34. Fedyk, 27. Bielik T., 35. Vlasovych - 9. a 36. Loskot

Pinerola Futsal 1994 Academy Bratislava - Podpor Pohyb Košice 2:2 (1:1)

Góly: 3. Buzek, 32. Genčúr - 14. Šlehofer vlastný, 22. Marton

ŠK Makroteam Žilina - 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 4:2 (1:1)

Góly: 10. Dolník, 21. Krško, 23. a 35. Schmiester - 14. Čajági, 30. Lauko

Domov»Halové športy»Futsal»Lučenec jasne zdolal Nové Zámky, Leviciam zabrali ukrajinské posily