Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Futbalisti Sabinova porazili béčko prešovského Tatrana

(Autor: Miroslav Sekerák)
Miroslav Sekerák|Publikované 22. aug 2016 o 22:00

V 5. kole III. ligy sa na ihrisku Sabinova odohralo šarišské derby.

SABINOV. V 5. kole III. ligy sa na ihrisku Sabinova odohralo šarišské derby. Domáci MFK privítal na svojej pôde 1. FC Tatran Prešov B.

Pred duelom boli obidva kluby nabudené víťazstvami z predchádzajúceho kola. Tatran zvíťazil doma nad Trebišovom a Sabinovčania si domov priniesli tri body zo Sniny.

Aj súpiska hostí pridala na atraktivite tohto zápasu. Objavilo sa v nej totiž viacero hráčov z prvého tímu Stanislava Vargu.

Ten, kto čakal, že samotný zápas budú mať pod kontrolou hostia, sa mýlil. Od úvodného hvizdu sa všetko odohrávalo medzi šestnástkami oboch družstiev.

Na hráčoch Sabinova bolo vidieť, že majú rešpekt zo zostavy súpera. Tá však dokopy vôbec nič neukázala.

Prešovčania sa snažili prekonať hostiteľov dlhými nakopávanými loptami, ale to na pozornú obranu Sabinova neplatilo.

Ani domáci MFK si v prvom polčase nedokázal vypracovať vážnejšiu príležitosť, a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného výsledku.

V druhom polčase si Sabinovčania začali viacej veriť. V 57. minúte sa po centrovanej lopte presadil rybičkou v šestnástke Ľubo Kolpák a otvoril skóre.

O niekoľko minút domáci Vranko uplatnil svoju rýchlosť na krídle a naservíroval loptu pre Tomaška, ale hosťujúci obranca ho k zakončeniu nepustil.

V 67. minúte si Vranko zopakoval prienik znova. Tentokrát jeho nahrávka už našla Tomaška a ten sa radoval z druhého gólu v sezóne.

Do konca duelu sa už stav nezmenil a Sabinov sa mohol tešiť z druhého víťazstva v rade.

Hlasy trénerov

Ľubomír Puhák, Sabinov: „Bol to zápas iného rangu. Prišlo k nám silné béčko Tatrana Prešov, ktoré pred týždňom vyhralo s jedným z hlavných ašpirantov na postup. Mali sme rešpekt. Prvý polčas to bolo vidieť. Nechcel som, aby to tak bolo, ale v konečnom dôsledku si v prvom dejstve nikto nevypracoval vyložené šance. V kabíne som musel zvýšiť hlas. Urobili sme zmeny a v druhej časti to už bolo lepšie. Strelili sme gól po nenápadnej akcii, kedy sa presadil hlavou Ľubo Kolpák. Potom si chlapci začali veriť. Prišli na to, že tento zápas, aj keď s ťažkým súperom, môžeme zvládnuť. Keď sme vsietili druhý gól, tak som už dúfal, že ten zápas dotiahneme do víťazného konca. Podali sme disciplinovaný výkon. Musím pochváliť celé mužstvo. Nebudem vyzdvihovať jednotlivcov. Je to odmena pre celý tím. Verím, že si chalani začnú viac dôverovať, a že sa to prejaví v nasledujúcich konfrontáciách.“

Radoslav Kubánka, 1.FCT jun.: „Po hodoch býva bolenie brucha. To, čo sme tu videli dnes, nemalo s futbalom z našej strany nič spoločné. Boli sme posilnení o desiatich hráčov z A mužstva. Bohužiaľ, tí chlapci k tomu pristúpili zlým spôsobom.Takto sa o miesto v prvom tíme nebojuje. V porovnaní s predošlým zápasom proti Trebišovu, to dnes bolo diametrálne odlišné. Za celý duel sme si nevypracovali ani jednu šancu. V druhom polčase sme mali dve krídelné akcie, ale opäť nám chýbala finálna fáza. Domáci hrali so srdiečkom, bojovali a dreli až do konca. Tak sa hrá futbal. Profesionálny prístup našich chlapcov bol katastrofálny. Dnes rozhodla väčšia chuť po troch bodoch. Ani domáci si nevypracovali veľa príležitostí, ale tie ich dve šance rozhodli. Chlapci si musia uvedomiť, že ak sa chcú dostať do prvého tímu, tak toto je pre nich len prechodná stanica. No ak budú hrať takto, tak tu strávia aj dve sezóny. Bolo to fiasko.“

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 27/2016, v predaji od 23. 8. do 29. 8.

Autor: Miroslav Sekerák

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.