Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Futbalisti Plavnice s ľubotickým skalpom

Plavnica doma nezaváhala. Kanonier Dlugoš (v červenom) s hetrikom zariadil víťazstvo. (Autor: FK Plavnica)
Sportnet|Publikované 5. jún 2012 o 22:00

Stretnutie tímov zo špice tabuľky sľubovalo zaujímavý a vyrovnaný súboj.ST. ĽUBOVŇA. Domáci začali duel dosť rozhárane a nesúrodo, čo sa ale Ľubotínčanom využiť nepodarilo. V prvej štvrťhodine boli navyše veľmi blízko vedúceho gólu, ale pozorný gólman domácich Mindžák v rozhodujúcich chvíľach podržal svoje mužstvo od pohromy.

S pribúdajúcimi minútami, ale prebrali taktovku hry na kopačky domáci a po polhodine dokázali korunovať zvyšujúcu ofenzívnu snahu pekným gólom Dlugoša.

Po tomto momente ostali hostia zaskočení a o odpoveď sa postarať nedokázali. V druhej polovici zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no bližšie ku gólu boli predsa len hostitelia.

Neustálu iniciatívu v ofenzívnej činnosti dokázali dokonale zužitkovať v záverečnej polhodine, kedy svoje gólové umenie v podobe hetriku predviedol kanonier mužstva Dlugoš.

Z predvedeného výkonu a výsledku svojho mužstva mohol byť spokojný aj kouč mužstva Rastislav Pavlišin.

„Narazili sme na zdatného a fyzicky vyspelého súpera, s ktorým cesta k výhre nebola ľahká. Na zápas sme sa výborne pripravili a po zodpovednom výkone sme sa nakoniec dočkali zaslúženého víťazstva. Pozdvihnúť musím nielen hru mužstva, ale aj nášho brankára Mindžáka, ktorý svojimi famóznymi zákrokmi a čistým kontom udržal mužstvo nad vodou. Pevne verím, že podobne kvalitného stretnutia sa dočkáme aj v nasledujúcom kole, kedy sa predstavíme u jedného z ďalších tabuľkových susedov v Medzilaborciach. Keďže pôjde opäť o šesťbodové stretnutie, akýkoľvek úspešný výsledok by mal pre nás zaiste až dvojnásobnú cenu. Musím poznamenať, že s kolektívmi z prvej polovice tabuľky sa nám hráva oveľa lepšie, lebo tie sa snažia viac o technický futbal, na aký sme už dlho zvyknutí aj my.“

Plavnica - Ľubotice 3:0 (1:0)

Góly: 30., 65. a 80. Dlugoš, ŽK: Mariančík (Plavnica). PLAVNICA: Mindžák - Pekár, Ján Pavlišin (46. R. Pavlišin), Jozef Pavlišin, Kuľanda - Kupec, Hricko, Chovanec, Janič - Dlugoš, Mariančík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.