Kvalitnejší hráči a vyšší rozpočet. Gašparík vidí Dnipro ako favorita dvojzápasu

Michal Gašparík.
Michal Gašparík. (Autor: TASR)
TASR|23. aug 2023 o 00:00

Pred odvetou v Košiciach si chce Trnava vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu.

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava nastúpia na úvodný domáci zápas play-off Európskej konferenčnej ligy proti ukrajinskému SC Dnipro-1 s cieľom uhrať dobrý výsledok.

Úvodný duel je na programe v stredu 23. augusta od 18:30 na štadióne Antona Malatinského.

Trnavčanov čaká po postupe cez poľský Lech Poznaň boj s ukrajinským SC Dnipro-1. Tím, ktorý vypadol v 3. predkole Európskej ligy so Slaviou Praha, hrá svoje domáce stretnutia v Košiciach.

Ukrajinský vicemajster má podľa portálu transfermarkt.com hodnotu kádra vo výške 25,88 milióna eur, čo je podstatne viac ako hodnota trnavskej súpisky (7,25 mil.).

Smutný, že nehrajú so Sláviou

"Ja som smutný, že nehráme so Slaviou Praha. Chcel som sa stretnúť s Ivanom Schranzom, ale druhýkrát za sebou nám to nevyšlo. V minulom roku sme vypadli s Rakowom. Tešíme sa na dvojzápas.

Musíme uhrať doma dobrý výsledok," povedal obranca Martin Mikovič krátko po postupe cez Poznaň.

Hlavný tréner Michal Gašparík po odvetnom stretnutí s Lechom upriamoval pozornosť aj na duel v domácej Niké lige, keďže Trnavčania získali v prvých dvoch kolách iba jeden bod za remízu so Zlatými Moravcami (1:1).

Spartakovci zaznamenali prvý triumf (2:0) v novom ligovom ročníku proti dovtedy nezdolanej Podbrezovej.

"Veľmi náročný zápas. Po takom dueli, kde bol plný štadión a veľa emócií sa vyhecovať na takýto ligový, keď vieme, že v stredu máme ďalší podobný zápas. Klobúk dolu pred chalanmi ako to odbojovali. Doteraz sme sa chystali na Podbrezovú," povedal po stretnutí brankár Dominik Takáč.

Odteraz sa vrhneme sa Dnipro," pokračoval golman Spartaka, ktorý verí v rovnakú podporu domácich fanúšikov, akú mali Trnavčania pri odvete proti Poznani.

"Bol to zážitok hrať pred takýmto publikom. Verím, že aj v stredu proti Dnipru to takto bude a aj výsledok bude podobný."

Naopak, generálka pred duelom so slovenským zástupcom sa Dnipru nevydarila, keď nestačilo v 4. kole ukrajinskej ligy na nováčika FK Obolon Kyjev (1:2).

Prvú vzájomnú konfrontáciu Spartaka Trnava a SC Dnipro-1 povedú rozhodcovia z Albánska. Hlavným arbitrom bude Juxhin Xhaja, ktorému budú na čiarach asistovať Rejdi Avdo a Nertil Bregasi.

Gašparík: Zdajú sa mi silnejší ako Lech

Na Spartak čaká podľa trénera Michala Gašparíka v play-off súper, ktorý má na niektorých postoch ešte kvalitnejších hráčov ako Lech Poznaň. Ukrajinský SC Dnipro-1 označil za favorita dvojzápasu.

"Disponujú fantastickou stredovou formáciou, kde majú troch výborných hráčov, možno až štyroch a z nich vždy troch vyberú. V tomto sa mi zdajú ešte silnejší ako Lech.

Všetko sú to vzrastom nižší futbalisti od 160 do 170 centimetrov, majú nízke ťažisko, všetci sú agilní a výborne pracujú s loptou.

Kľúčom k úspechu bude, aby sa nedostali do hry, potom by sme strašne veľa behali bez lopty. Dávajú celej hre myšlienku a obraz hry záleží presne od týchto stredových hráčoch," povedal na predzápasovej tlačovej konferencii Gašparík.

Michal Gašparík a Martin Bukata.
Michal Gašparík a Martin Bukata. (Autor: TASR)

Duel sa bude hrať zrejme pred vypredaným hľadiskom, v predaji zostali posledné stovky lístkov.

Po bezpečnostnej porade uvoľnia v priebehu stredy do predaja aj vstupenky do zón susediacich so sektorom hostí, keďže ukrajinská strana zatiaľ predala svojím fanúšikom len niekoľko desiatok vstupeniek.

"Každý zápas je iný, tie emócie a atmosféra pred vypredaným hľadiskom sa však asi ani nedajú opísať.

Ženie nás to dopredu. Niekedy to nie je len o futbale, na Lech platilo srdce, bojovnosť a dvanásty hráč v hľadisku," uviedol stredopoliar Trnavčanov Martin Bukata.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»Kvalitnejší hráči a vyšší rozpočet. Gašparík vidí Dnipro ako favorita dvojzápasu