Slovanu sa zranila zimná posila, zápas v púchovskom snehu nedohrali

Zápas MŠK Púchov - Slovan Bratislava U21 prerušili.
Zápas MŠK Púchov - Slovan Bratislava U21 prerušili. (Autor: reprofoto Futbalnet TV )
Michal Šášky|11. mar 2023 o 15:25 (aktualizované 11. mar 2023 o 19:50)

Stretnutie II. ligy sa bude dohrávať v náhradnom termíne.

PÚCHOV. Zápas 20. kola druhej ligy medzi MŠK Púchov a Slovan Bratislava U21 prerušili po prvom polčase pre husté sneženie.

Púchovom sa včera popoludní prehnala prietrž mračien a od rána husto snežilo, no v prvom polčase sa ešte sneh nedržal na trávniku. Cez prestávku už ihrisko odhrabávali.

Rozhodca Igor Valent odložil štart druhého polčasu o desať minút, napokon sa obe strany dohodli na prerušení duelu.

Stretnutie sa dohrá v náhradnom termíne, na ktorom sa musia kluby dohodnúť so Slovenským futbalovým zväzom. Tréneri sa zhodli, že nedohrať zápas bolo dobré rozhodnutie.

„Je to určite správne. Treba dbať na zdravie hráčov, po pätnástich minútach takéhoto sneženia je terén nespôsobilý. Bolo by to aj na škodu futbalu,“ uznal pre Futbalnet TV tréner mladíkov Slovana Vladimír Gála.

Slovanisti museli nútene striedať už v úvode, keď sa zranila zimná posila zo Šamorína Daniel Zsolt Szalma.

Domáci viedli 1:0, keď v poslednej minúte prvého polčasu presne namieril Juraj Martinček. Dohrávaný polčas sa bude začínať od tohto stavu.

„V tom druhom polčase by boli tie podmienky neregulárne. Bohužiaľ pre nás. Zápas sa vyvíjal v náš prospech, boli sme lepší a mali hru pod kontrolou,“ vravel tréner Púchova Vladimír Cifranič.

„Ale ťažko povedať, čo by bolo po polčase na tomto teréne. Futbal by sa na ňom určite nehral,“ doplnil Cifranič.

Futbalisti Komárna zvíťazili na trávniku Humenného 2:1. V tabuľke sú tretí s odstupom ôsmich bodov od vedúceho Prešova.

Na obrazovkách JOJ Šport remizovali futbalisti Dubnice so Spartakom Myjava 2:2. O výsledku rozhodol Babovič z pokutového kopu v poslednej sekunde nadstaveného času.

Vo večernom súboji druhého FC Košice s posledným Dolným Kubínom sa zrodilo presvedčivé víťazstvo favorita 5:1. Všetkých šesť gólov však padlo až v záverečnej polhodine.

II. liga - 20. kolo:

Púchov - Slovan Bratislava U21

/Nedohrané/

Humenné - Komárno 1:2 (0:0)

Góly: 88. Kranthove – 71. Druga, 90.+ Bayemi (z 11 m)

5
FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná ŽdaňaFK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná ŽdaňaFK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa