Futbal: Slovensko vyhralo nad Moldavskom 4:2

TASR|6. sep 2001 o 10:45

Trenčín (TASR) - V predposlednom stretnutí 4. kvalifikačnej skupiny o postup na futbalové MS 2002 vyhrali v Trenčíne slovenskí reprezentanti nad Moldavskom 4:2 po zlepšenom výkone v druhom polčase. Zverenci trénera Jozefa Adamca skončia v tabuľke na nepos

v predposlednom kvalifikačnom zápase 4. skupiny na futbalové majstrovstvá sveta 2002 hostila slovenská reprezentácia 5. septembra 2001 v trenčíne moldavsko. na snímke sa slovenský strednopoliar igor demo /vľavo/ snaží o streľbu pred moldavcom raduom rebežom /vpravo/ foto: ivan majerský/tasr

tupovom treťom mieste.

Slovensko - Moldavsko 4:2 (0:1)

Góly:

54. P. Németh, 59. Sz. Németh, 64. a 70. Demo - 12. Kleščenko, 76. Rebeža. Rozhodca Vuorela (Fín.) - Tiensuu, Lahti (všetci Fín.), ŽK: Varga, Bališ - Kleščenko, Borec, Rebeža, 2789 divákov.

Slovensko:

Hýll - Varga - Karhan, Kozák (22. Demo), Labant - Janočko, P. Németh, Dzúrik, Greško (80. Bališ) - Oravec (46. Sz. Németh), Vittek

Moldavsko:

Romanenko - Sosnovskij, Catinsus, Oleksič - Berko, Šiškin (45. Kovaľčuk), Rebeža, Curtianu (46. Borec), Komľonok (87. Andronik) - Rogačov, Kleščenko

Slováci už od úvodných minút prvého polčasu dokazovali na rozmočenom teréne, aké sú ich najväčšie problémy v kvalifikácii. Okrem bezmyšlienkovitého systému hry je to predovšetkým mizéria v zakončení. V 3. min si Oravec spracoval Dzúrikov ľahučký center v šestnástke na prsia, so zakončením však otáľal a zo stopercentnej šance ho obrana hostí vytlačila. Vzápätí ešte pohrozil strieľaným centrom Greško, no potom sa už hralo medzi šestnástkami. V 12. min však zverenci trénera Adamca stratili loptu v strede ihriska a hostia po rýchlom protiútoku a následnom centri otvorili skóre zásluhou Kleščenka. Ten si v šestnástke spracoval loptu a po zemi prestreli bezmocného Hýlla. Slovákom gól zobral úvodný elán z kopačiek a napriek niekoľkým šanciam si dlho nemohli vytvoriť gólovú príležitosť. Naopak hostia vyrovnali hru a prebrali iniciatívu. K tej sa opäť dostali domáci v závere polčasu a tak ako ho začali, tak ho aj skončili. V 42. min sa vo veľkom vápne uvoľnil Vittek, no z pohotovej otočky vyťažil len žrď Romanenkovej bránky. V podobnej situácii o minútu sa pošmykol Demo, o dve minúty neskôr sa ponúkali na päťke Oravec s Vittekom. Mizériu v zakončení už v nadstavenom čase uzavrel prudkou, no neškodnou strelou z priameho kopu Greško.

V neutíchajúcom daždi začali po zmene strán aktívnejšie hostia. V 47. min urobil hrúbku na hranici šestnástky Varga, Kleščenka však nepotrestal. Obišiel aj vybiehajúceho Hýlla, no mieril len do bočnej siete. Ešte väčšiu príležitosť zahodil potom Kovaľčuk, ktorý sa v strede šestnástky objavil úplne sám, no jeho strela s plným priehlavkom len preletela tesne vedľa žŕdky bránky bezmocného Hýlla. Zahrmelo však na druhej strane. Po dlhom Karhanovom aute predĺžil loptu za obranu hostí Vittek a Peter Németh pohotovo prehlavičkoval brankára Romanenka. Po príchode striedajúceho Szilárda Németha hra Slovákov ožila. Práve kanonier anglického Middlesbrough sa najprv dva razy zacvičoval, aby potom v 59. min zaznamenal svoj desiaty reprezentačný gól. Loptu mu nacentroval od postrannej čiary Labant a Sz. Németh koníkom skóroval. Už o päť minút sa opakovala situácia spred vyrovnávajúceho gólu, obranca hostí len napálil loptu do Dema, ktorý krížnou strelou pohotovo zvýšil na 3:1. Slovákom sa aj naďalej darilo centrami od postrannej čiary vytvárať vzruch pred bránkou hostí, ktorý v 70. min využil nekrytý Demo. Legionár z nemeckej bundesligy z päťky hlavou zužitkoval Labantov center. Potom však Moldavci zahrávali rohový kop, ktorému predchádzala nepresná Labantova rozohrávka. Centrovaná lopta preletela pokutovým územím a na loptu si nabehol nekrytý Rebeža, ktorý hlavou nedal Hýllovi šancu - 4:2. Napriek nepresvedčivej hre najmä v prvom polčase si dokázali slovenskí reprezentanti v poslednom domácom kvalifikačnom vystúpení aspoň vylepšiť streleckú bilanciu.