Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Futbal si pozriete už len s rúškom. Aj nižšie súťaže čakajú obmedzenia

Ivan Mriška|2. sep 2020 o 16:00

Od 1. septembra platia na Slovensku sprísnené opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu.

BRATISLAVA. Obmedzenia platia od najvyššej po najnižšiu futbalovú súťaž. Zasiahnu aj dedinský futbal.

Na jednotlivých zápasoch môže byť maximálne 1000 ľudí, rátajú sa aj hráči a organizátori.

„Vstup do areálu štadióna je možný len s rúškom na tvári, pričom každý jeden divák ho musí mať na tvári počas celého stretnutia,“ uvádza aktuálny platný manuál hygienických opatrení spojených s pandémiou koronavírusu.

Dezinfekcia je povinná

Pri vstupe na štadión sú fanúšikovia povinní vydezinfikovať si ruky s prostriedkom, ktorý má byť umiestnený pri vstupoch na štadión ako aj v priestoroch hlavnej budovy.

„Sedieť na tribúne sa môže na každom sedadle v rade, pričom sedadlá v ďalšom rade musia byť prázdne,“ uvádza manuál.

Rúška na tvárach musia mať aj striedajúci hráči spolu s funkcionármi. Výnimkou je tréner. Medzi všetkými osobami na športovisku (okrem aktérov na ihrisku) musí byť vzdialenosť minimálne dva metre.

„Všetky použité pomôcky sa po skončení tréningu či zápasu musia vydezinfikovať. Športovci do 18 rokov sú povinní mať a používať výhradne vlastnú nádobu na vodu označenú vlastným menom,“ píše sa v manuáli.

Záznam osôb

Pri striedaní skupín, tímov na rovnakom ihrisku tréneri zabezpečia čas a priestor na dodržanie bezpečnej vzdialenosti meniacich sa športovcov.

Uchovávať sa musí záznam o účasti osôb, zodpovednou je osoba, ktorá vedie športovú činnosť.

„Organizátor musí byť v každej chvíli schopný preukázať počet osôb aktuálne sa zúčastňujúcich na hromadnom podujatí,“ uvádza manuál. 

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články