Hrdina Realu tancuje s loptou ako Ronaldinho. Súperi z neho majú nepekné sny

Krídelník Realu Madrid Vinícius Júnior v súboji s obrancom Chelsea Reeceom Jamesom. (Autor: TASR/AP)
Martin Kozinka|13. apr 2023 o 07:40

Real Madrid si ľahko poradil s Londýnčanmi.

MADRID. „Dnes večer určite vyhráme 3:0,” znel pred zápasom s Realom Madrid odkaz pre fanúšikov Chelsea od majiteľa Todda Boehlyho.

Pre Madrid to bol doslova pohodlný večer. Ich súper si síce vytvoril zopár šancí, ale duel Ligy majstrov mali domáci po väčšinu času pod kontrolou.

Dokonca až tak, že výhra “bieleho baletu” 2:0 sa zdá byť veľmi skromnou.

Chelsea môže byť s takouto prehrou ešte spokojná. Madrid totiž nikdy v zápase nezaradil tretí stupeň rýchlosti.

Trápenie “The Blues” tak pokračuje. Na ich päty sa nalepila ďalšia negatívna séria.

Najnovšie sa im nepodarilo skórovať v štyroch po sebe idúcich zápasoch vo všetkých súťažiach prvýkrát od decembra 1993.

Štatistiky zápasu Ligy majstrov Real Madrid - FC Chelsea.
Štatistiky zápasu Ligy majstrov Real Madrid - FC Chelsea. (Autor: SofaScore)

Stovky miliónov za nové posily a neustále striedanie trénerov klubu neprosieva. Veď taký N’Golo Kanté musí už mať v hlave zmätok.

Stredopoliar Londýnčanov nastúpil do svojho piateho súťažného zápasu v tomto ročníku. Zároveň odohral stretnutie pod štvrtým trénerom.

Dva zápasy odohral pod vedením Tuchela, jeden pod Potterom, jeden pod Brunom a najnovšie prvý pod Lampardom.

Bude sa história opakovať?

V minulej sezóne sa tímy stretli vo štvrťfinále Ligy majstrov. Boli to nezabudnuteľné zápasy.

V prvom dueli strelil útočník “Los Blancos” Karim Benzema hetrik. Za Chelsea skóroval Havertz. Madrid ovládol prvý zápas v Londýne 3:1.

To, čo prišlo na Santiágo Bernabéu, čakal iba málokto. “The Blues” viedli v 75. minúte zápasu rozdielom triedy 3:0. V 80. minúte však striedajúci Rodrygo poslal hlavičkou loptu do siete a išlo sa do predĺženia.

V ňom rozhodol gólom francúzsky ostrostrelec Benzema. Madrid tak postúpil po obrovskej dráme.

„Sme sklamaní, pretože sme urobili dve chyby. Najdôležitejším momentom zápasu bola naša chyba. V takýchto zápasoch potrebujete trochu šťastie a my sme ho nemali,“ hodnotil vtedy zápas Tuchel.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Hrdina Realu tancuje s loptou ako Ronaldinho. Súperi z neho majú nepekné sny