Zápas Katar - Domaniža. (Autor: Sportnet/Ivan Mriška)
Ivan Mriška|27. aug 2022 o 13:20 (aktualizované 27. aug 2022 o 14:12)

Góly: 50. Abdulrisag, 55. Mustafa, hralo sa 2x30 minút.

Katar: Yousef Hassan - Khalid Muneer, Naif Alhadhrami, Abdulrahman Mustafa, Homam Ahmed, Yusuf Abdulrisag, Mohamed Emad, Homam Ahmed, Jassem Gaber, Mustafa Tarek, Ossama Altairi, striedali: Salah Zakaria, Moaz Ali, Homam Elamin, Hassan Al Haydos, Mohamed Muntari, Tarek Salman.

Domaniža: Martin Kubiš (30. Michal Zdurienčík) - Michal Petrík (35. Patrik Seko), František Krčmárik, Miroslav Kvaššay, Michal Haviar, Pavol Braciník, Tibor Orávik, Dominik Augustín, Lukáš Čelko (40. Tomáš Lednický), Matúš Haviar (45. Matúš Masničák), Kristián Sádecký. Na striedanie boli pripravení: Peter Cug, Denis Marko, Michal Krčmárik.

WIENER NEUDORF. Výnimočné, nevšedné až bláznivé. Známych je len minimum prípadov, kedy reprezentácia krajiny nastúpila proti amatérom.

Jeden taký zápas sa hral v rakúskej obci Wiener Neudorf.

Proti účastníkovi a organizátorovi majstrovstiev sveta z Kataru sa postavili futbalisti TJ Partizán Domaniža. Chlapci, ktorí v piatej lige hrajú za pivo a guláš.

Tí, ktorí každé ráno vstávajú do roboty, aby uživili svoje rodiny.

Hodnota katarského národného tímu je takmer dvadsať miliónov eur. Domaniža má hráčov možno za pár tisíc.

Totálna priepasť sa na výsledku prejavila menej, ako sa čakalo. Katarčania zdolali malú obec z Považia 2:0.

Po polčase bol stav 0:0, hralo sa dvakrát tridsať minút.

V prvom polčase mal Katar optickú prevahu, ale hráči slovenského piatoligistu umne bránili.

Amatéri z Považia bojovali ako o život a dokonca mohli ísť do vedenia. Nožničky Kristiána Sádeckého však skončili tesne vedľa.

Katar mohol otvoriť skóre tesne pred prestávkou, ale brankár Martin Kubiš predviedol fantastický zákrok.

Momentka zo zápasu Katar - Domaniža.
Momentka zo zápasu Katar - Domaniža. (Autor: Sportnet/Ivan Mriška)

Domaniža mala v rakúskej obci domáce prostredie, podporiť ju prišlo približne päťsto priaznivcov.

Katar stupňoval svoj tlak, skóroval, ale gól pre ofsajd neplatil.

Na druhej strane strelou z tridsiatich metrov takmer zaskočil gólmana Kataru Dominik Augustín, ale brankár vytlačil loptu nad brvno.

Bravúrny zákrok predviedol aj striedajúci brankár Domaniže Michal Zdurienčík, hráči Kataru po ňom len krútili hlavami.

Mohutný tlak predsa priniesol úvodný gól, po presnej kolmici sa desať minút pred koncom presadil Yusuf Abdulrisag.

Futbalisti Domaniže už nedokázali odolávať tlaku účastníka MS, päť minút pred záverom upravil na 2:0 po nádhernej akcii Abdulrahman Mustafa.

Napriek prehre vyprevádzali diváci hráčov Domaniže potleskom.

Hlas po zápase

Milan Svoboda, tréner Domaniže: "Sme spokojní s výkonom, kým sme 40 minút nemuseli striedať, mali sme viaceré náznaky šancí. Súpera sme pustili možno do jednej či dvoch vyslovených šancí. Potom už hra išla dole po 40. minúte, keď sme už museli vzhľadom na tempo hry, ktoré Katar nastolil, vystriedať. Nehnevám sa na chalanov, že dostali dva góly, aj keď by také nemali dostávať. Musím vysloviť spokojnosť. Výsledok sme neriešili, riešili sme, aby sme potešili divákov. Najviac je, že nám tlieskali. Pre väčšinu je to životný zápas. Väčšina chalanov nehrala viac ako tretiu ligu. Všimol som si, že boli nervózni a prekvapení, nečakali, že mužstvo zo slovenskej piatej ligy vie hrať kvalitný futbal. Dupli na plyn a my sme museli striedať. Kondične sme ale neodišli."

Domov»Futbalnet»Domaniža bola proti Kataru blízko senzácie. Náš výkon ich prekvapil, vraví tréner