Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Futbal muži: semifinále

Sportnet|25. aug 2004 o 08:11

Výsledky semifinálových zápasov vo futbale mužov na OH

V druhom semifinálovom stretnutí futbalového turnaja mužov na olympijských hrách v Aténach zvíťazil Paraguaj nad Irakom 3:1 a vybojoval si tak historický postup do finále, kde ho v sobotu 28. augusta na Olympijskom štadióne v Aténach čaká duel proti ďalšiemu juhoamerickému tímu Argentíne. V súboji o bronz sa stretnú o deň skôr v Solúne Irak s Talianskom.
Paraguaj ukončili sen Iračanov o zisku premiérového zlata na OH už v prvom polčase, keď dvakrát skóroval Jose Cardozo. Po prestávke potom v 68. min Bareiro zvýšil na rozdiel troch gólov a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Prvý gól Iraku v 83. min z kopačky striedajúceho Razzaqua Farhana prišiel na radosť približne trojtisícovky irackých priaznivcov v hľadisku príliš neskoro.  "Pre nás je to stále veľký úspech, že budeme hrať o bronzové medaily. Zoberte do úvahy všetky problémy, ktorými prechádza naša krajina, čo samozrejme vplýva aj na prípravu hráčov," uviedol tréner Iračanov Adnan Hamd.
V prvom semifinále potvrdili Argentínčania úlohu najväčšieho favorita turnaja a jasne zdolali Taliansko 3:0. Skóre súboja otvoril už v 16. minúte pekným volejom za chrbát gólmana Pelizzoliho kanonier Bocy Juniors Carlos Tevez. Po prestávke zvýšil náskok zverencov Marcela Bielsu v 69. min Luis Gonzalez a päť minút pred koncom pečatil postup Argentíny strelou pod brvno striedajúci Mariano Gonzalez. Agentínčania prechádzajú súťažou úplne ľahko - v základnej skupine vyhrali všetky tri duely so skóre 9:0 a vo štvrťfinále rozdrvili Kostariku 4:0. Ich celkové skóre pred finálovým zápasom je 16:0. Najlepším strelcom turnaja je Carlos Tevez so siedmimi presnými zásahmi. Argentína na olympijských hrách ešte ani raz titul nezískala, naposledy hrala vo finále v roku 1996, keď podľahla Nigérii.