Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Futbal: Ligová komisia odobrila víkendový štart Mars superligy

TASR|22. feb 2001 o 18:26

Bratislava 22. februára (TASR) - Ligová komisia Slovenského futbalového zväzu finalizovala na svojom štvrtkovom zasadnutí prípravy na víkendový štart jarnej časti Mars superligy a nestretla sa pri tom so žiadnym väčším problémom. "Všetko je pripravené, li

gová jar sa môže začať," oznámil najdôležitejšiu informáciu športový riaditeľ SFZ Vladimír Wänke. Vrásky zväzovým činovníkom síce robí aktuálne počasie na Slovensku, napriek tomu by sa úvodné jarné kolo malo podľa momentálnych informácií odohrať v kompletnej podobe. Najväčšie problémy s regulárnosťou hracích plôch sú v Púchove a v Žiline, no v talóne sú pripravené alternatívne riešenia.

Schválenie súpisiek marssuperligových tímov malo hladký priebeh. Najviac hráčov na ňu napísali funkcionári MŠK Žilina - 22, najmenej bratislavské kluby Inter a Slovan po 13. Celkove sa objavilo v predbežnom zozname, ktorý sa bude postupne dopĺňať, 185 futbalistov. Spomedzi nich je 10 legionárov, pričom na súpisku zatiaľ ani jedného hráča zo zahraničia neuviedli Inter, Prešov a Petržalka. Jedinou zmenou na trénerskej stoličke je príchod Antona Dragúňa do OD Trenčín.

Na jar by sa malo na obrazovkách STV objaviť viac futbalu ako na jeseň - v pláne je minimálne deväť priamych prenosov z najvyššej slovenskej súťaže, až na jednu výnimku všetky v piatok. V rokovaní je aj možnosť priameho prenosu z jedného zo semifinálových zápasov Slovenského pohára.