Vavro nedohrá sezónu v Ríme. Vracia sa do známeho prostredia

Denis Vavro (vpravo) v drese tímu Lazio Rím na ilustračnej fotografii. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. jan 2022 o 18:20 (aktualizované 24. jan 2022 o 18:53)

Dánskemu klubu chce pomôcť k titulu.

KODAŇ. Slovenský futbalový obranca Denis Vavro sa vrátil do FC Kodaň.

Dánsky prvoligista sa dohodol s Laziom Rím na hosťovaní 25-ročného reprezentanta do konca tejto sezóny s opciou na trvalý prestup. Vavro v Kodani pôsobil od roku 2017 do roku 2019, keď odišiel do Lazia.

Medzitým hosťoval v španielskej Huesce, po návrate do Ríma v lete 2021 v tíme nehrával. V Kodani bude nosiť dres s číslom tri.

"Každý, kto sledoval dánsku Superligu, pozná Denisove kvality. Je súbojový, silný, rýchly a nekompromisný obranca so solídnymi technickými schopnosťami.

Denis prejavil veľkú túžbu vrátiť sa do FCK. Máme z toho radosť," povedal pre klubový web športový riaditeľ FC Peter Christiansen.

"Kodaň pre mňa znamená veľa. Zažil som tu dobré časy a teším sa, že bude opäť hrať na Parken. Zostal som v kontakte s viacerými bývalými spoluhráčmi aj trénermi. Prišiel som len s jedným cieľom, aby sme sa v lete stali majstrami.

Som pripravený vydať zo seba 100 percent, aby sa nám to podarilo," povedal Vavro a dodal: "Som šťastný, Kodaň je môj domov. Keď mi môj agent povedal, že ma klub chce, len som povedal: OK, idem domov."

Denis Vavro v drese FC Kodaň v októbri 2018. (Autor: TASR/AP)

"Máme silnú defenzívu, v lige aj v európskych pohároch sme nedostali veľa gólov. Ale chceme ju mať ešte lepšiu," vyjadril sa tréner dánskeho klubu Jess Thorup.

Bývalý hráč Žiliny prišiel do Kodane v auguste 2017, debut proti FC Midtjylland zaznamenal 10. septembra. Spolu za Kodaň odohral 85 zápasov, v ktorých strelil tri góly. Jeden v lige a dva v Európskej lige.

"V tíme potrebujeme konkurenciu a určite bude posilou. Je silný v hre jeden na jedného, dobrý v hre hlavou a má víťaznú mentalitu," dodal Thorup.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: