Gólové hody Slovákov v českej lige. Presadila sa hneď štvorica

Na výhre Sparty nad Slováckom sa jedným gólom podieľal Dávid Hancko (vľavo).
Na výhre Sparty nad Slováckom sa jedným gólom podieľal Dávid Hancko (vľavo). (Autor: SITA/AP)
TASR|17. apr 2022 o 20:19

Prvé tri mužstvá nezaváhali. Súboj o majstrovský titul sľubuje zápletku.

PRAHA. Slovenský krídelník Ivan Schranz prispel gólom k víťazstvu futbalistov Slavie Praha na ihrisku Jablonca v nedeľnom stretnutí 29. kola českej najvyššej súťaže.

Schranz v 31. minúte otvoril skóre duelu. "Zošívaní" vedú aj naďalej o bod pred Plzňou, ktorá doma zdolala Ostravu 2:1.

Aj v drese druhého pražského "S" sa strelecky presadil Slovák, obranca Dávid Hancko hlavičkou po priamom kope otvoril skóre duelu proti Slovácku v 33. minúte.

Sparta napokon vyhrala 3:1 a v tabuľke je tretia o tri body za Slaviou.

Obranca Lukáš Skovajsa rozhodol o zisku troch bodov pre České Budějovice v súboji s Bohemiansom Praha. V 64. minúte zamieril presne k žrdi z priameho kopu.

Juhočesi zvíťazili opäť po troch stretnutiach a patrí im 9. priečka. Víťazný gól strelil i Martin Koscelník v drese Liberca v zápase ôsmeho Slovanu s poslednou Karvinou. V 60. minúte si spracoval v šestnástke center od Jana Mikulu a loptu poslal presne k žrdi.

Česká liga - 29. kolo:

FK Jablonec - SK Slavia Praha 1:2 (0:1)

Góly: 87. Krob - 31. Schranz, 84. Tecl

/J. Považanec nastúpil v 73. min - I. Schranz celý duel a uvidel ŽK, a J. Hromada hral do 87. min/

FC FASTAV Zlín - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Góly: 82. Reiter - 21. Doudera, 51. Ladra

/M. Rakovan odchytal celý duel, R. Matejov hral do 79. min - S. Dancák hral do 68. min a videl ŽK/

FK Pardubice - FK Teplice 2:0 (1:0)

Góly: 33. Jeřábek, 75. Kostka

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Góly: 31. Mosquera, 65. Bucha - 62. Havel (vlastný)

/M. Trusa sedel na lavičke - V. Budinský sedel na lavičke/

FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc 3:0 (1:0)

Góly: 60. a 78. Vašulín, 38. Mejdr

/E. Prekop nastúpil v 86. min - M. Macík odchytal celý duel, L. Greššák hral do 46. min/

SK Dynamo Č. Budějovice - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:1)

Góly: 39. Van Buren, 64. Skovajsa - 20. Květ

/D. Šipos odchytal celé stretnutie, M. Králik a L. Skovajsa (všetci Č. Budějovice) celý duel/

AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko 3:1 (2:1)

Góly: 33. Hancko, 44. Dočkal, 73. Hložek - 42. Holzer

/D. Hancko celý duel, L. Haraslín nastúpil v 65. min, D. Holec sedel na lavičke - P. Šimko celý duel, M. Tomič hral do 74. min/

FC Slovan Liberec - MFK Karviná 2:1 (1:1)

Góly: 32. Rabušic (z 11 m), 60. Koscelník - 12. N'Diaye

/M. Koscelník celý duel, M. Stoch nastúpil v 80. min - P. Bajza odchytal celé stretnutiew, R. Mikuš celý duel/

Tabuľka českej ligy

Domov»Futbal»Česko»Gólové hody Slovákov v českej lige. Presadila sa hneď štvorica