Guľu čaká debut na lavičke DAC. Sme sebavedomí, vraví pred vstupom do Európy

Adrián Guľa ako hlavný tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda.
Adrián Guľa ako hlavný tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda. (Autor: TASR)
TASR|6. júl 2022 o 21:30

V kabíne cítiť veľkú motiváciu, sme dobre pripravení, povedal.

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda vstupujú do fortunaligovej sezóny 2022/2023 s novým realizačným tímom a obmeneným kádrom.

Podľa športového riaditeľa Jana Van Daelea je prvoradé, aby sa klub stabilizoval a nastavila sa v ňom jednotná cesta.

Do pohárovej Európy vstúpi DAC vo štvrtok, keď si v 1. predkole Európskej konferenčnej ligy 2022/2023 zmeria sily so severoírskym FC Cliftonville.

DAC začal prípravu s novým trénerom Adrianom Guľom, ktorému bude asistovať Balázs Borbély.

Zmeny v klube

"Mali sme krátke prípravné obdobie. Začali sme 13. júna a o dva dni neskôr sme vymenovali trénerský štáb. Mali sme dostatok času, aby sme analyzovali predošlú sezónu. Po príchode nového trénera sme spolu analyzovali káder.

Pri jeho vymenovaní sme si povedali, že očakávame útočný štýl. Máme mužstvo, ktoré je schopné hrávať takýmto spôsobom.

V mužstve sa udiali malé zmeny. Prišiel Miroslav Káčer, ktorý je víťazný tip, odohral viac ako 200 zápasov vo Fortuna lige. Tím posilnil aj Samuel Petráš. Mladý, ale skúsený brankár. Môžem povedať, že sa teším na sezónu," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii Van Daele.

Zmeny v kádri DAC Dunajská Streda

Príchody: Miroslav Káčer (Plzeň, hosťovanie), Samuel Petráš (Žilina, hosťovanie), Michal Trnovský (Šamorín, hosťovanie), Martin Rymarenko (Ružomberok, návrat z hosťovania), Ion Nicolaescu (Maccabi Petah Tikva, návrat z hosť.)

Odchody: Martin Vantruba (Trnava), Martin Jedlička (Plzeň), Luciano Vera (Maipú, hosť.), Matúš Malý (Ružomberok), Thibaud Verlinden (Beerschot), Ferenc Bögi (Šamorín, hosť.), Jakub Švec (České Budějovice), Andrej Fábry (Skalica), Benjamín Száraz (Michalovce), Marko Divkovič (Bröndby, uplatená opcia)

Nedosiahnutý cieľ z predošlej sezóny

"Po poslednom zápase play-off s Trenčínom som v kabíne povedal, že štvrté miesto je málo pre náš klub, ale tak to cítili aj hráči. Treba na predošlú sezónu pozerať, že bola prechodná.

Chýbalo dosť veľa kľúčových hráčov. Išli sme do prípravy tak, že každý vie, ako dosiahnuť naše ciele. Teším sa na novú sezónu," dodal športový riaditeľ klubu,

Priblížil aj ciele na novú sezónu: "Ako prvé klub potrebuje stabilitu. Potrebujeme, aby tréneri pracovali viac ako jednu sezónu. Potom môžeme plánovať účinkovanie v európskych pohárových súťažiach. Musíme nastaviť jednotnú cestu, a to je vec, pri ktorej plne verím Adrianovi."

Nový trénerský štáb

Dunajská Streda prešla počas leta výraznou obmenou, hlavne v realizačnom tíme.

Hlavným trénerom sa stal Adrian Guľa, ktorý priniesol nových asistentov, jedným z nich je bývalý odchovanec klubu a niekdajší reprezentant SR Balázs Borbély.

"Som hrdý, že môžem pracovať v takom klube, akým je DAC Dunajská Streda. Cítim obrovskú zodpovednosť a aj energiu, aby sme mohli urobiť maximum pre výsledky. Máme k dispozícii hráčov, ktorí chcú makať. Jedinou cestou pre nás je tvrdá robota. Teším sa z toho, že mám štáb, ktorý mi klub umožnil priviezť.

Prišiel aj Balázs Borbély, ktorému sa budem snažiť odovzdať maximum svojich vedomostí. V klube sa dá vážne pracovať, podmienky sú excelentné. Kľúčové je prostredie, fanúšikovia a kultúra na štadióne. Teším sa na toto prostredie," povedal Guľa.

Nový tréner naznačil aj ďalšie možné príchody do kádra: "Sme aktívni na trhu. Verím však hráčom, ktorých mám k dispozícií. Tým, že sme ambiciózny tím, verím, že sa nám ešte podarí zrealizovať nejaký zaujímavý príchod. Verím, že na trhu nájdeme hráča, ktorý okamžite zapadne do mužstva a zvýši konkurenčné prostredie."

Káder DAC Dunajská Streda

Brankári: Ricardo Ferreira, Dániel Veszelinov, Attila Horváth, Michal Trnovský, Samuel Petráš

Obrancovia: Ahmet Muhamedbegovič, Andrejs Ciganiks, Mateus Brunetti, Dominik Kružliak, Cesar Blackman, Eric Davis, Alex Pinto

Stredopoliari: Andrija Balič, Milan Dimun, Andrezinho, Zsolt Kalmár, Sainey Njie, Dominik Veselovský, Miroslav Káčer, Regő Szánthó, Sebastian Nebyla

Útočníci: Norbert Balogh, János Hahn, Zuberu Sharani, Yhoan Andzouana, Ákos Szendrei, Brahim Moumou, Martin Rymarenko, Nikola Krstovič, Ion Nicolaescu

DAC v pohárovej Európe

Hráči sú po intenzívnej príprave pripravení na novú sezónu. "Liga je dôležitá, vďaka nej sme postúpili aj do pohárovej Európy. Treba sa pozerať dopredu, od zápasu k zápasu, preniesť veci z tréningov.

V kabíne cítiť veľkú motiváciu, sme dobre pripravení. Príprava bola krátka, ale intenzívna. Budeme chcieť, aby ľudia chodili na nás a aby sme predvádzali dobrý futbal," povedal kapitán tímu Dominik Kružliak.

DAC vstúpi do pohárovej Európy už vo štvrtok, keď o 20.30 h privíta na domácej pôde v 1. predkole Európskej konferenčnej ligy 2022/2023 severoírsky FC Cliftonville.

Radosť hráčov Dunajskej Stredy.
Radosť hráčov Dunajskej Stredy. (Autor: TASR)

"Tešíme sa na vstup do pohárovej Európy. Pre nás je to prvý zápas v Dunajskej Strede a prvý zápas v novej sezóne. Osobne sa teším. Verím v kvalitu mužstva, cítime z tímu zodpovednosť. Sme sebavedomí, ale dostatočne pokorní. Verím, že zápas dotiahneme do víťazstva," vyhlásil tréner Guľa.

"Asistent videl dva zápasy nášho súpera, takže informácie máme aj z osobného kontaktu. Verím, že sme dostatočne pripravení. Očakávam ostrovného súpera. Mužstvo, ktoré chce hrať futbal.

Cliftonville vyhral domáci pohár, je to protivník, proti ktorému sme motivovaní. Očakávam, že naši chalani budú agresívni, rýchli. Budeme hrať tak, aby sme to aj s podporou našich fanúšikov dotiahli do víťazného konca," pokračoval hlavný tréner DAC.

Zdravotný stav tímu

Tréner DAC priblížil aj zdravotný stav hráčov a celého kádra: "Zajtra ešte nepočítame s Kalmárom, k dispozícii však bude Njie.

Ricardo chýba na brankárskom poste, Szendrei trénuje individuálne a Balič potrebuje ešte čas. Z nových hráčov sú pripravení Káčer i Petráš. Boli v záťaži. Verím, že pomôžu tímu."

Hráči Dunajskej Stredy chcú potešiť fanúšikov víťazstvom.

"Celá kabína sa teší. Sme spolu už 3-4 týždne, urobili sme všetko pre to, aby sme sa pripravili. Sme odhodlaní bojovať o víťazstvo, ale s pokorou.

Hráme doma pred fanúšikmi a verím, že to dotiahneme do víťazného konca. Ostrovný futbal je fyzický, ale verím, že sme na to pripravení.

Treba sa sústrediť na našu hru, preniesť tréningy do zápasu. Musíme byť efektívni v koncovke a verím, že to vyjde," dodal Kružliak.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Konferenčná liga»Guľu čaká debut na lavičke DAC. Sme sebavedomí, vraví pred vstupom do Európy